Orech promocje

Mniejsze diety dla radnych z Ropczyc?

Blisko 9 tysięcy złotych miesięcznie oszczędności może przynieść obniżenie diet ropczyckich radnych. Do końca roku ma to być aż 54 640 zł. Taki projekt uchwały przygotowali ropczyccy radni z klubu PiS.

W związku ze zbliżającą się sesją Rady Miejskiej w Ropczycach i otrzymanych m.in. kolejnych projektów uchwał ograniczających wydatki gminy Ropczyce, radni klubu PiS proponują oszczędności w swoich portfelach i w kieszeni burmistrza.

Radni Gminy Ropczyce z Klub PiS przygotowali projekt uchwały obniżający diety radnych, apelują także o obniżenie diety przewodniczącego rady oraz obniżenia wynagrodzenia burmistrza Ropczyc.

Jak informuje radny Dariusz Skórski, jest to „projekt w sprawie obniżenia diet radnych miejskich z uwagi na kłopoty finansowe naszej gminy, autorstwa naszego klubu. Wcześniej rada zdecydowała o zlikwidowaniu programu wspierania rodzin wielodzietnych, ostatnio Pan Burmistrz zdecydował o wcześniejszym gaszeniu świateł ulicznych, a na najbliższą sesję zaproponował obniżenie środków finansowych na program profilaktyki alkoholowej i narkomanii. My proponujemy, żeby radni sięgnęli też do swoich kieszeni. Proponowane zmiany dadzą gminie ponad 100 tys. złotych oszczędności rocznie.”

Na fanpage Klubu Radnych PiS możemy przeczytać: Chodzi o zwykłą uczciwość – skoro jest tak zła sytuacja w Gminie, że zabiera się pomoc rodzinom wielodzietnym, później gasi oświetlenie po wsiach i ogranicza programy profilaktyczne – to niemoralne i nieetyczne jest nie szukanie oszczędności w swoich kieszeniach.

O ile proponują obniżkę diet?

Proponowane obniżki oznaczają, że radni zarobiliby kilkakrotnie mniej, niż dotychczas. Jeżeli chodzi o diety zwykłych radnych to miałaby ona wynieś 750 zł z 1060 zł, zaś w przypadku przewodniczących komisji stałych i zastępców przewodniczącego rady 850 zł z 1430 zł.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że po przegłosowaniu uchwały obniżającej diety radnych Gmina Ropczyce uzyska oszczędności:

 • do końca roku 2020 w wysokości 53 640 zł,
 • w przypadku utrzymania stawek w roku 2021 pozwoli zaoszczędzić kolejną kwotę w wysokości 107 280 zł.

Proponowanym projektem uchwały radni zajmą się już na najbliższej sesji, która ma się odbyć 29 maja 2020r. w trybie zdalnym.

Poniżej przedstawiamy złożony projekt uchwały – źródło fb Klub Radnych PiS – Ropczyce:

8 komentarzy na temat “Mniejsze diety dla radnych z Ropczyc?

 • Pingback:Oszczędności we własnych kieszeniach nie będzie. Ropczyccy radni nie obniżyli swoich diet - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 25 maja 2020 o 18:08
  Permalink

  Cóż, widać faktycznie, że oszczędzanie dotyczy tylko zwykłego obywatela i zawsze ma on pod górkę. Dla dobra ogółu oszczędza się właśnie na nim, a żeby było śmieszniej to się mu wmawia, że to jeszcze dla jego dobra. Można zacytować klasyka – Sorry taki mamy klimat.

  Odpowiedz
 • 25 maja 2020 o 18:01
  Permalink

  dla czego na stronie urzedu nie tego pisma o zmniejszenie diet radnych chyba to niewygodne dla rzadzacych

  Odpowiedz
 • 25 maja 2020 o 09:26
  Permalink

  Nawet nie wiedziałem że te ,,faryzeusze” tyle biorą za sesje, ja bym im nic nie dał za te śmieci co tak podrożały drugie tyle. Maja nas reprezentować a kto z nas by się na takie coś zgodził. Komu wypłatę szef podniósł 100%???, jak stowke dołoży to już ból d…py ma.

  Odpowiedz
 • 24 maja 2020 o 21:48
  Permalink

  Brawo, ale nie zapominajmy że radnych PiSu jest mniej więc wątpię że reszta odejmie sobie od koryta.

  Odpowiedz
  • 26 maja 2020 o 16:49
   Permalink

   Przecież to pisiory teraz koryto mają bo im się należało!!!

   Odpowiedz
 • 24 maja 2020 o 19:54
  Permalink

  Mało jesteście tam by radzić czy łapać kasę co ? Prawda boli niestety.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *