Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

W trakcie minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich siedział za kierownicą audi, drugi volkswagena. Kierowca audi miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas minionego weekendu policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy poruszali się po drogach powiatu ropczycko – sędziszowskiego. 

Pierwszy z nich, do kontroli drogowej został zatrzymany w piątek, po godz. 11 na ul. Konopnickiej w Ropczycach. Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego audi, który według zgłoszenia, mógł być pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, 39-latek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony w styczniu, ubiegłego roku.

Drugiego nietrzeźwego kierowcę, patrol zatrzymał do kontroli drogowej w sobotę, przed godz. 16, w miejscowości Nawsie. Badanie alkomatem wykazało u kierującego volkswagenem ponad pół promila alkoholu. 33-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Obaj kierujący poniosą teraz odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierowca złamanie orzeczony mu zakaz prowadzenia pojazdów, wówczas kara wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x