Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczycka policja edukuje uczniów – Bezpieczny Internet

Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Ropczycach w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach, spotkali się  z policjantką, kom. Anna Malinowską z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z ropczyckiej komendy

Funkcjonariuszka omówiła co zrobić, aby unikać zagrożeń występujących podczas korzystania z sieci internetowej, a także przedstawiła konsekwencje prawne wynikające z naruszenia prywatności innych osób.

Poruszony został także temat ochrony danych osobowych w kontekście zamieszczania zdjęć i filmów, na których są inne osoby. Funkcjonariuszka uświadomiła młodym ludziom także, że wrzucając do sieci różnego rodzaju treści nie pozostaje się anonimowym, a korzystanie z nielegalnych oprogramowań i „ściąganie” filmów jest karalne.

Na zakończenie omówione zostały najczęściej popełniane przez młodych ludzi czyny karalne, czyli określone wykroczenia i przestępstwa, przedział wiekowy, po którym odpowiadać będą już jak osoby dorosłe oraz konsekwencje prawne, jakie mogą im grozić.

Więcej o Bezpiecznym Internecie – TUTAJ

Źródło: na podstawie materiałów prasowych KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x