Orzech promocje

Koronawirus i Powiat Ropczycko- Sędziszowski – Władze powiatu apelują!

W Starostwie Powiatowym w Ropczycach odbyła się dziś konferencja prasowa w związku z koronawirusem. Starosta mówił, że sytuacja jest dynamiczna. Zalecenia zmieniają się z godziny na godzinę.

,,Na terenie naszego powiatu nie ma osoby zarażonej koronawirusem. Są natomiast 4 osoby poddane kwarantannie i około 50 osób, które są objęte nadzorem epidemiologicznym”– taka informację przekazał Witold Darłak.

Starosta podał zalecenia, które zostały ustalone z wojewodą podkarpackim i z samorządami naszeg powiatu. Przede wszystkim to prośba o zachowanie spokoju. Wszystkie służby na terenie powiatu są przygotowane. Główne decyzje i zalecenia:

  • Przestrzeganie zasad higieny – o czym pisaliśmy już tutaj.
  • Należy przestrzegać kwarantanny domowej. Nie należy kontaktować się z innymi osobami w sposób bezpośredni. Najlepiej zgłaszać wszystko telefonicznie. Jeśli są to osoby starsze, samotne to mogą uzyskać wsparcie i opiekę.
  • W urzędach będą zwiększone kwestie bezpieczeństwa pracowników np. w starostwie – zwłaszcza w wydziale komunikacji, gdzie przychodzą często osoby, które kupiły samochody za granicą – będą ustawiane szyby w celu ochrony pracowników.
  • W urzędach i różnych placówkach jest też możliwość zdezynfekowania rąk. Niestety jesli chodzi o środki dezynfekujące to są już problemy z zakupieniem dodtatkowych środków.
  • Szkoły w całej Polsce zostały zamknięte na dwa tygodnie. Jeszcze w tym tygodniu placówki będa otwarte, ale nie będą prowadozne zajęcia. Czas ten nie będzie odrabiany na wakacjach. Uczniowie i nauczyciele zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa. M.in. nie powinni traktować tego czasu jako ferii, należy czas spędzić w domu a nie w miejscach publicznych np. w galerii handlowej.
  • Zakaz odwiedzin w Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie i w domach pomocy społecznej.
  • W naszym powiecie nie ma oddziału zakaźnego, ale jeśli będzie taka potrzeba to jest wyznaczone miejsce dla ewentualnie chorej osoby, a także jest do dyspozycji karetka, która przewiezie taką osobę na oddział zakaźny. Gdyby pojawiła się sytaucja, że liczba zachorowań będzie rosła to powiat przygotowywuje dla chorych osób budynek po szkole podstawowej w Sędziszowie przy szpitalu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x