Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

NOWY OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Od jutra wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, zgodnie z którym w miejscach publicznych będzie można przebywać tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Będzie to dotyczyło wszystkich, którzy znajdują się m.in. na ulicach, w parkach, w urzędach i sklepach.

Zasłanianie ust i nosa będzie obowiązkowe w przestrzeni publicznej m.in. na ulicy, w sklepie, w urzędzie, na poczcie i w komunikacji miejskiej. Nie trzeba będzie nosić specjalistycznych maseczek, wystarczy zakryć noc i usta chustą lub szalikiem. Do przepisu będą się musiały zastosować wszystkie osoby, które wychodzą z domów i mieszkań.

Pamiętajmy, że nadal w obowiązku pozostaje ograniczenie dotyczące przemieszczania się, podróżowania i przebywania w miejscach publicznych, a wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum. To ważne, abyśmy zachowywali się odpowiedzialnie i przestrzegali wszystkich zaleceń, dlatego też policjanci cały czas sprawdzają, czy przepisy są przestrzegane.

W powiecie ropczycko – sędziszowskim zdecydowana większość mieszkańców zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie wynika z pandemii koronawirusa i stosuje się do ograniczeń, które zostały nałożone w tym zakresie. Jednak jak się okazuje, są również i nieodpowiedzialne osoby, które za nic mają bezpieczeństwo, narażając siebie i innych na utratę zdrowia. W poniedziałek mieszkaniec Ropczyc, bez ważnego powodu wyszedł z domu i jeździł rowerem po terenie miasta, dodatkowo mężczyzna był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mundurowi ukarali 59-latka mandatem karnym.

Pamiętajmy, że za łamanie kwarantanny, a także nieprzepisowe przemieszczanie się, grupowanie bądź inne naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem osoba może zostać ukarana mandatem, a w przypadku odmowy jego przyjęcia skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Ropczyce

3 komentarze na temat “NOWY OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

 • 15 kwietnia 2020 o 18:18
  Permalink

  Tylko rowerek stacjonarny, treningowy. Zawsze wrócisz do domu, nawet jak nogi odmówią posłuszeństwa.

  Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2020 o 19:12
   Permalink

   A kto ci powiedział że nie można ? Lub gdzie jest napisane że nie wolno?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *