Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

10 tysięcy maseczek dla mieszkańców Gminy Sędziszów Młp.

Dziś 15 kwietnia na konferencji prasowej burmistrz Bogusław Kmieć poinformował, że wspólnie z dyrektorem PZL Sędziszów Młp. Grzegorzem Trafiał, przekażą 10 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy.

PZL Sędziszów Młp. jest jednym z producentów maseczek ochronnych, dlatego też wraz z burmistrzem podjęli wspólną inicjatywę. Sędziszowska firma przekaże gminie maseczki dla grupy podwyższonego ryzyka, seniorów w wieku 50+. Jak informuje burmistrz to ponad 8,5 tys. maseczek dla mieszkańców miasta i gminy Sędziszów Młp.

PZL Sędziszów Młp. przekaże 10 tys. maseczek, gdzie:

 • 8,5 tys. sztuk zostanie dostarczone mieszkańcom z grupy 50+,
 • 500 sztuk otrzymają strażacy ochotnicy i Wojsko Obrony Terytorialnej, którzy będą uczestniczyć w akcji dostarczania maseczek,
 • 1000 sztuk zostanie w rezerwie gminy Sędziszów Młp.

Maseczki dla miejscowości ościennych należących do gminy Sędziszów Młp. będą dostarczane mieszkańcom przez strażaków ochotników z jednostek OSP znajdujących się na danym obszarze. Natomiast w mieście Sędziszów Młp. zostaną one dostarczone przez Wojsko Obrony Terytorialnej. 

Już dziś ma zostać dostarczone do mieszkańców około 1000 maseczek, kolejne partie będą dostarczane sukcesywnie. Jam mówi burmistrz: chcemy, aby maseczki trafiły jak najszybciej do mieszkańców naszej gminy.

Źródło zdjęć: Telewizja Sędziszów Młp. – Maciej Idzik

6 komentarzy na temat “10 tysięcy maseczek dla mieszkańców Gminy Sędziszów Młp.

 • Pingback:Takiej sesji w historii sędziszowskiego samorządu nie było - Radni Online - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 17 kwietnia 2020 o 21:14
  Permalink

  Nie tylko Polacy,akcja godna pochwały ,ale warto czasami przemyśleć.My jako POLACY nie umiemy dyskutować ,zwykle jak brak argumentów zaczyna się obrażanie drugiego .

  Odpowiedz
 • 17 kwietnia 2020 o 09:14
  Permalink

  Polacy mają taką przypadlość, że w tym co dobre zawsze znajdą element, który będą krytykować. Moim.zdaniem akcja godna pochwaly. I przypomne stare porzekadło „jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził”.

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 23:58
  Permalink

  Coś się dzieje to bardzo dobrze,tylko czy to przemyślane,maseczki mają chronić innych wg ministra zdrowia .Osoby po 50 raczej maja objawy i przechodzą to ciężej,to raczej maseczki młodym bo oni przede wszystkim przechodzą bezobjawowo żeby starszych nie zarażali

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 16:34
  Permalink

  Dobra akcja, już otrzymałam prezent.Dziękuję Panie Burmistrzu.

  Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2020 o 16:13
  Permalink

  A w szpitalu jak niebyło tak dalej niema.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *