Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

10 tysięcy maseczek dla mieszkańców Gminy Sędziszów Młp.

Dziś 15 kwietnia na konferencji prasowej burmistrz Bogusław Kmieć poinformował, że wspólnie z dyrektorem PZL Sędziszów Młp. Grzegorzem Trafiał, przekażą 10 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy.

PZL Sędziszów Młp. jest jednym z producentów maseczek ochronnych, dlatego też wraz z burmistrzem podjęli wspólną inicjatywę. Sędziszowska firma przekaże gminie maseczki dla grupy podwyższonego ryzyka, seniorów w wieku 50+. Jak informuje burmistrz to ponad 8,5 tys. maseczek dla mieszkańców miasta i gminy Sędziszów Młp.

PZL Sędziszów Młp. przekaże 10 tys. maseczek, gdzie:

  • 8,5 tys. sztuk zostanie dostarczone mieszkańcom z grupy 50+,
  • 500 sztuk otrzymają strażacy ochotnicy i Wojsko Obrony Terytorialnej, którzy będą uczestniczyć w akcji dostarczania maseczek,
  • 1000 sztuk zostanie w rezerwie gminy Sędziszów Młp.

Maseczki dla miejscowości ościennych należących do gminy Sędziszów Młp. będą dostarczane mieszkańcom przez strażaków ochotników z jednostek OSP znajdujących się na danym obszarze. Natomiast w mieście Sędziszów Młp. zostaną one dostarczone przez Wojsko Obrony Terytorialnej. 

Już dziś ma zostać dostarczone do mieszkańców około 1000 maseczek, kolejne partie będą dostarczane sukcesywnie. Jam mówi burmistrz: chcemy, aby maseczki trafiły jak najszybciej do mieszkańców naszej gminy.

Źródło zdjęć: Telewizja Sędziszów Młp. – Maciej Idzik

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] również za 10 tysięcy maseczek od PZL Sędziszów dla mieszkańców – o czym pisaliśmy tutaj. W związku z epidemią koronawirusa radni podjęli uchwałę dotyczącą zawieszenia opłat w […]

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Nie tylko Polacy,akcja godna pochwały ,ale warto czasami przemyśleć.My jako POLACY nie umiemy dyskutować ,zwykle jak brak argumentów zaczyna się obrażanie drugiego .

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Polacy mają taką przypadlość, że w tym co dobre zawsze znajdą element, który będą krytykować. Moim.zdaniem akcja godna pochwaly. I przypomne stare porzekadło “jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził”.

można się pogubić
można się pogubić
4 lat temu

Coś się dzieje to bardzo dobrze,tylko czy to przemyślane,maseczki mają chronić innych wg ministra zdrowia .Osoby po 50 raczej maja objawy i przechodzą to ciężej,to raczej maseczki młodym bo oni przede wszystkim przechodzą bezobjawowo żeby starszych nie zarażali

mieszkanka Osiedla Młodych.
mieszkanka Osiedla Młodych.
4 lat temu

Dobra akcja, już otrzymałam prezent.Dziękuję Panie Burmistrzu.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A w szpitalu jak niebyło tak dalej niema.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x