Orzech promocje

W Sędziszowie Młp. kroi się gigantyczna inwestycja i 1200 nowych miejsc pracy, – niestety jest problem…

Gmina Sędziszów Małopolski ma szansę na to, aby na jej terenie powstała nowa fabryka. Inwestor z branży handlu internetowego o zasięgu europejskim, jest zainteresowany działkami przy węźle autostradowym w Sędziszowie Młp. Niestety nie wszyscy właściciele działek zgadzają się na ich sprzedaż.

Fabryka miałaby powstać na terenie 28 ha. Teren składa się z 56 działek, do których prawo ma 83 właścicieli. Hala zajęłaby 120 000 m2 . W chwili obecnej teren jest mało zurbanizowany, a powierzchnia jest pofałdowana. Firma JLL, która zajmuje się pozyskaniem tych działek pod nieruchomość, poinformowała, że inwestor gotowy jest pokryć wszystkie koszty. Aby zurbanizować teren należy m.in. wyrównać go (ok. 8 mln ), wybudować nowe drogi – zwłaszcza do autostrady ( ok. 3 mln), wybudować infrastrukturę np. kanalizacja (ok. 3 mln).

Pojawił się też problem z dostępem do energii elektrycznej – nowa linia będzie musiała mieć około 8 km długości. Będzie ona przechodzić przez tereny prywatne oraz nad linią kolejową. Wszystkie te trudności są dla inwestora do pokonania. Jednak działania zostały wstrzymane przez brak porozumienia z właścicielami kilku działek. Większość przychylnie odnosi się do planowanej inwestycji i chce odsprzedać działki. Za pomocą umów przedwstępnych udało się zabezpieczyć około jednej trzeciej obszaru.

Niestety nie może dojść do porozumienia z dwoma właścicielami.

Największy problem jest z pozyskaniem działki zachodniej, która stanowi znaczną część terenu inwestycji. Jeśli się to nie uda, inwestor wycofa się i wybuduje swoją fabrykę w innym województwie.

Co Gmina Sędziszów zyska na budowie fabryki?

Burmistrz uważa, że inwestycja przyniesie Gminie same korzyści. Po pierwsze fabryka zapewni pracę dla 1200 osób. Po drugie dzięki tak dużej nieruchomości do budżetu gminy będą wpływały spore podatki – nawet 3 mln złotych. A te pieniądze gmina będzie mogła wykorzystać na kolejne inwestycje dla mieszkańców. Burmistrz podkreśla, że przygotowali plan zagospodarowania przestrzennego, aby Sędziszów mógł się rozwijać. Działki przed planem były warte jakieś 200-300 zł za ar, teraz ich wartość wzrosła do 5 tys. za ar. Z tych 83 właścicieli, w chwili obecnej z 2 właścicielami nie udało się nawiązać porozumienia.

Tak naprawdę w rękach tych dwóch osób jest los tych 1200 osób mogących tak znaleźć zatrudnienie, jak również dochody budżetu gminy w kolejnych latach, tak, żeby żyło nam się lepiej. – powiedział burmistrz B. Kmieć na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

fot. prezentacja firmy JLL, TVSędziszów Młp.

Jedzenie na dowóz wynos

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] tego terenu jest bardzo rozdrobniona, do której ma prawo aż 83 właścicieli (pisaliśmy o tym TUTAJ). Jak zaznacza burmistrz Kmieć: ze zdecydowanie większością właścicieli firma JLL (która […]

lol
lol
3 lat temu

Gigantyczny teren przy ulicy Brzozowej w Ropczycach, zjazd z ronda obok Alta Trans, a nawet nowy teren przemysłowy za Zakładami Magnezytowymi- końcówka ulicy Przemysłowej czekają! Zapraszamy inwestora do Ropczyc. Mogę się założyć, że budowa Lidla w miejscu dworca PKS w Ropczycach przepadnie! 🙁 To bardzo źle dla miasta!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  lol

Tereny czekają razem z Burmistrzem w urzędzie co dziennie osiem godz -chyba do końca kadencji. Brak aktywności skostniałego samorządu na bazie PSL powoduje że umiejętnie korzysta z istniejących możliwości pozyskiwania inwestorów sąsiednia gmina .

lol
lol
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

I jak narazie skutecznie nie pozyskała żadnego… jeden się wycofał bo Góra Ropczycka nie jest Sędziszowem, drugi nie wykupił działek, Lisi Aerospace uciekło do Rzeszowa na Dworzysko… Jeszcze coś? Ktoś tu przytoczył twarde dane, poczytaj sobie. Szary koniec listy inwestycji na jednego mieszkańca, sztuczne powiększanie granic miasta o sąsiednie wioski, pola i lasy (tereny w ogóle nie zurbanizowane), briefingi, światełka i Dino festiwal. Rzeczywiście jest czego zazdrościć!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Bujak ma kompleksy bo na niego wszyscy patrzą z góry,niedawno ogłosił że w Ropczycach chce inwestować w przebudowę dworca PKS konsorcium z Lidlem i na razie cisza cóż dopiero mówić o pozyskiwaniu dużych inwestorów, wystarczy przesiedzieć codziennie z kadrą 8 godz i jest ok. Dotychczasowe guru których chętnie sprowadzał do Ropczyc jam Marszałek Korapyta honorowy obywatel Ropczyc poseł Bury, minister Ciesielski siedza albo mają zarzuty prokuratorskie, nawet poseł Gawlik przepadł. Ciekawe w kim będzie miał dalsze upodobanie,

Abra
Abra
3 lat temu

Bujaka już dawno powinno nie być na tym stanowisku. Jest bardzo hamski, obojętny na problemy ludzkie, pcha pieniądze tam gdzie chce wypaść dobrze a nie liczy się z potrzebami mieszkańców, klnie na spotkaniu z petentem i go poniża. Porażka poprostu.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Abra

Myślę że powinien Cię przytulić i pogłaskać. Ba. Może i na buziaka winien przystać

nie polak
nie polak
3 lat temu

pomyłka w pisywaniu wyniku powinno być 12675 zł/ar

nie polak
nie polak
3 lat temu

DO Burmistrza Sędziszowa—– najdroższa działka budowlana w tej gminie kosztuje ok.25-27 tys.pole orne ok 350-500 zł za ar. więc 25000 + 350 =25350 ZŁ :2 =16 675 ZŁ czyli taka cena jest średnia gruntu za ar i za tyle powinni posiadacze sprzedawać swoje nieruchomości.A za mniej to są durniami naiwnymi—bo gmina czy zakład zarabia miliony albo biliony włącznie z prezesami a pole chcieli za darmo… Ma burmistrz swoje to może swoje sprzedawać po zaniżonej cenie a nie za 5 tys/ar.Tak samo jest z prądem ,gazem,kanalizacją żeby puścić za darmo a potem trzeba płacić miliony a wtedy nie widzą że za darmo udostępniono teren.Naiwni komuchy już pomału mrą a młodzi nie dadzą się wyruchać.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Gmina Sędziszów Młp. na szarym końcu! Jak to się dzieje, że burmistrz kojarzony z PiS ma problemy z funduszami na inwestycje czy z otrzymaniem pieniędzy z UE. W rankingu Wspólnoty Wielopole (wójt nie należy do PiS i dobrze…)zajęło najlepsze miejsce. Na inwestycje na 1 mieszkańca pozyskał wójt prawie 2200 zł. (28 miejsce na 1537 gmin), Ropczyce 837 zł. (75 miejsce) a najjaśniejszy burmistrz Sędziszowa 626 zł. (gmina zajęła 396 miejsce!!!)To sukces! Będzie Dino Top, kopy chryzantem od jednego handlowca i potworne długi. W pozyskaniu środków też jest bardzo źle. Wielopole 3359 zł na 1 mieszkańca i 41 miejsce, Ropczyce na 63 miejscu, a gdzie nasze miasto – na 410 miejscu. Wszystko co się robi To się Robi za Nasze Podatki. A Promocja Kosztuje!!!!!!
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Frrs24.net%2F2020%2F11%2Franking-samorzadow-sprawdz-ktore-miejsca-zajely-nasze-gminy-i-powiat%2F%3Ffbclid%3DIwAR18XOqAmDFhSi0KU_b1b7NzO5W9H6XEpvnzycF-4yfrCQgDG-PZ3aa5Dtc&h=AT3i5_lWhFrV2amQGnNbSVyA554oh0Hh9UWjBGxtSD4EwM3Fzh1EyC4Ru86ZXbmSOdrqslTj_hoxP3uuen-PKBnopX1ORN5aG3TFjkL5oltOrH0I1PGNaCZlyrtlbO_3MSYE&__tn__=%2CmH-R&c%5B0%5D=AT0Gt_Dv1GcjcDqzJHGyxRc1Lhq8huXljxXAvGrmAKh7WPkcfkXihby7gb3JVZpdjwcurhrBMrn5tIgNJUgZlV65XQFvPX0sX5eFg0tkrN8teRfItxvNKcM7t0XmIPFaGrE3y9wXlk84hBsJn88tFGpvSg

Xxx
Xxx
3 lat temu

Można pewnie że można tylko w Ropczycach siedzą komuchy i h…. Można wszystkie inwestycje idą do Sędziszowa

Op
Op
3 lat temu
Reply to  Xxx

A weź, szkoda nawet strzępić ryja… Bujak traktuje Ropczyce jako prywatny folwark

Xxx
Xxx
3 lat temu
Reply to  Op

Najwyższy czas zrobić z tym porządek rozwalić stary beton i dać działać młodym.

Lukas
Lukas
3 lat temu

Ilu z tych potencjalnych 1200 pracowników będzie pochodziło z gminy Sędziszów Młp. ??? Pytam bo jak znam życie to firma powstanie w Sędziszowie , a pracować będą ludzie z Rzeszowa , Dębicy i Mielca bo nikt nie pomyśli o tym aby zastrzec w umowie z inwestorem , że zatrudnieni mają być w pierwszej kolejności mieszkańcy naszej gminy.

Opp
Opp
3 lat temu
Reply to  Lukas

Ale podatki będą szły do Sędziszowa

mietek
mietek
3 lat temu
Reply to  Lukas

Jak szukasz pracownika to patrzysz na kwalifikacje a nie gdzie mieszka

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Lukas

albo UA :))))

Ekonom
Ekonom
3 lat temu

Kasa czyni cuda.(duża)

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

A co z budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej – łącznika autostrady A4 (węzeł Sędziszów Małopolski) z drogą krajową nr 4 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Tak obiecywali że będzie ….. pewno nie będzie.

Xxx
Xxx
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Zapraszamy do Ropczyc. Jak “władze” by się w końcu obudziły to może i miejsce by się znalazło np między zakładami magnezytowych a witkowicami. Panie Bujak czas się zabrać do pracy a nie pierdzieć w stołek

Anonim
Anonim
3 lat temu

Pytanie co to za firma powstanie? Jakiś kolejny smok, który będzie nas podtruwal? Bo inwestycje, kasa, miejsca pracy wszystko spoko, ale czy to nie kosztem zdrowia mieszkańców?

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonim

„Handel w internecie” czy prawdopodobnie amazon nikt inny mi nie przychodzi do głowy tak ze nikomu nie będzie szkodziło

Xxx
Xxx
3 lat temu
Reply to  Anonim

Amazon

23
0
Would love your thoughts, please comment.x