Orzech promocje

Dawny Sędziszów Młp. na makiecie. TROCHĘ NOSTALGII…

Silny i potrzebny jest głód historii. Można by pomyśleć, że niewielu ludzi interesują losy przeszłej, dawno minionej Polski, a w szczególności naszego powiatu. Wydaje się, że to dotyczy tylko pasjonatów historii albo wielbicieli „małej ojczyzny”.

Historia to ważna dziedzina wiedzy. Tylko pytanie, czy chcemy ją znać i nie popełniać ciągle tych samych błędów, czy ją zignorować. Przyczynkiem do rozważań na ten temat może być wspaniała makieta Sędziszowa Małopolskiego z lat 30 XX wieku, wykonana i wymyślona przez Kazimierza Hoedla.

Miniaturka naszego miasta na pewno wpisuje się w dość popularny ostatnio trend w turystyce- pokazujący miniatury miast, zabytków, znanych budowli na świecie. Pracę pana Hoedla można obejrzeć w Klubie Seniora w godzinach od 10- 14.

Podczas pierwszej prezentacji autor wygłosił prelekcję na temat historii Sędziszowa. Na wystawie można też obejrzeć stare fotografie miasta. Warto dodać, że wielkim marzeniem autora jest utworzenie muzeum, które będzie poświęcone naszemu miastu i gminie. 

fot. TV Sędziszów Młp., Klub Seniora w Sędziszowie Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x