CERTUS rozliczymy twój PIT

FRAGMENTY SZKIELETU ZNALEZIONE PODCZAS PRAC BUDOWLANYCH

Fragmenty ludzkiego szkieletu zostały wykopane podczas prac budowlanych w Sędziszowie Małopolskim. W miejscu budowy odkopane zostały również elementy wyposażenia wojskowego i amunicja. Najprawdopodobniej szczątki pochodzą z czasów wojny, jednak potwierdzą to dopiero odpowiednie ekspertyzy.

W środę ropczyccy policjanci pracowali na miejscu znalezienia fragmentów ludzkiego szkieletu. Około godz. 15 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na placu budowy w Sędziszowie Małopolskim, podczas wykonywania prac ziemnych, znaleziono ludzkie szczątki.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili tę informację. Fragmenty ludzkiego szkieletu znajdowały się na głębokości kilkudziesięciu centymetrów. Obok szkieletu znajdowała się skorodowana amunicja, a także tzw. saperka oraz sztućce.

Na miejscu czynności wykonywali: policja, prokurator oraz archeolog, który określił, że szczątki mogą pochodzić z czasów wojny, jednak potwierdzi to dopiero ekspertyza. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny miejsca oraz zabezpieczyła znalezione kości i przedmioty.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x