Daniel Obajtek

DARE TO BE Maraton MTB w Bliźnie

,,Dare To Be” Maraton MTB 2021 to zawody rowerowe organizowane w kilku edycjach. Druga część maratonu odbyła się właśnie 4 lipca w Bliźnie w gminie Ostrów. Organizatorem rajdów jest 2PM Group Paweł Przybyło.

Celem zawodów jest szerzenie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na rowerze oraz wyłonienie najlepszych zawodników. Ważnym aspektem jest także promocja walorów turystycznych terenów na jakich rozgrywany jest Maraton MTB. W tym przypadku miejsce startu i mety maratonu znajdowało się przy Parku Historycznym Blizna, a trasa w większości biegła przez leśne ścieżki w Gminie Ostrów, w lasach Nadleśnictwa Tuszyma.

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników. Każdy z nich, zapisując się na wyścig, miał do wyboru jeden z trzech dystansów: Full – do 100 km, Half – do 65 km, Quarter – do 35 km. Podczas tego wydarzenia odbyły się również zawody rowerowe dla dzieci. Dla widzów, kibiców także były przygotowane różne atrakcje oraz możliwość poczęstunku m.in. regionalnych przysmaków przygotowanych przez KGW.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
niespelniony
niespelniony
2 lat temu

I super ,takich imprez brakuje w naszym powiecie.

Mersi
Mersi
2 lat temu

Super – odważ się być – czekamy na przyszłe edycje

RopczyceRulez
RopczyceRulez
2 lat temu

O, jest też AlkoActive Team z Ropczyc, widzę że spory skład! CZAD!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x