Orech promocje

Pijany traktorzysta uciekał przed policjantami

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący ciągnikiem rolniczym, który próbował uciec przed policjantami. Mężczyzna starał się “zgubić” policyjny radiowóz, jednak ucieczkę zakończył w polach. 52-latek usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj po godz. 11, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, patrolując miejscowość Nockowa, zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym, którego tor jazdy wskazywał, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie urządzeniem typu AlcoBlow wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Gdy policjant wydał polecenie, aby opuścił pojazd, mężczyzna uruchomił traktor i zaczął uciekać. Policjanci poinformowali o zaistniałej sytuacji dyżurnego i podjęli pościg za kierującym. Gdy traktorzysta wjechał w pole orne, został zatrzymany przez mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Iwierzyce miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijany 52-latek został przekazany pod opiekę rodziny. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, wkrótce usłyszy też zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

źródło: KPP Ropczyce

3 komentarze na temat “Pijany traktorzysta uciekał przed policjantami

 • 7 października 2021 o 20:20
  Permalink

  Pościg za traktorem 😁 dobrze że złapali

  Odpowiedz
  • 8 października 2021 o 13:54
   Permalink

   Przecież się zatrzymał do kontroli.

   Odpowiedz
 • 7 października 2021 o 18:50
  Permalink

  kiepsko to uciekał tym traktorem albo za bardzo był napity

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *