Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Wzrasta bezpieczeństwo pieszych. Nowe chodniki w gminie Ropczyce

Dzięki działaniom samorządowców chodniki stale się rozbudowują. W ostatnim czasie powstały nowe odcinki. Sprawdźcie szczegóły w naszym artykule.
Piesi w Łączkach Kucharskich bezpieczniejsi

W minionych dniach nastąpiło zakończenie budowy kolejnego fragmentu chodnika przy drodze wojewódzkiej 986 Tuszyma-Ropczyce-Wiśniowa. Chodnik ten wybudowany został w Łączkach Kucharskich i obejmuje odcinek o długości 370 metrów. Zakres prac obejmował również utworzenie zatoki autobusowej, odwodnienie i montaż balustrad, zabezpieczających ruch pieszych w tym miejscu. Władze lokalne Ropczyc przeznaczyły na budowę tego odcinka 250 000 złotych z budżetu gminy. Wcześniej przekazana została też dokumentacja projektowa. Wartość całego zadania opiewa na około 420 000 złotych. Pozostała kwota została wygospodarowana przez zarządcę drogi czyli Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wykonawcą tego zadania była firma, pochodząca z Niedźwiady.

Uczniowie również będą bezpieczni

Trwa także budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej Gnojnica – Broniszów. Tę inwestycję, zlokalizowaną przy Zespole Szkół w Gnojnicy Dolnej realizuje Gmina Ropczyce w ramach pomocy Powiatowi Ropczycko-Sędziszowskiemu. Zakres robót zakłada wykonanie chodnika na odcinku o długości 380 metrów, wraz z poszerzeniem jezdni oraz montażem kolektora deszczowego. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 390 000 złotych. Kwota ta pochodzi w całości z budżetu Gminy Ropczyce. Wykonane zadanie poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi powiatowej, w szczególności pieszych. Na uwadze inwestora jest tu zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci szkolnych i przedszkolaków. Działania te mają także na celu poprawę wyglądu okolicznych miejscowości. Wykonawstwo tego zadania powierzono przedsiębiorstwu z Gnojnicy.

fot. Urząd Miejski w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Kiedy chodnik i uczciwe oświetlenie na ulicy Witosa w Sędziszowie ? To , że jeszcze nikt tam nie zginął jest cudem bo w tej chwili to najbardziej ruchliwa ulica w mieście.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x