Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Adam Pachlita nie jest już dyrektorem ZOZ-u w Ropczycach

Wczoraj na mocy porozumienia stron, po około 1,5 roku prowadzenia placówki z ropczyckim ZOZ-em rozstał się dotychczasowy dyrektor, Pan Adam Pachlita.
Co się stało?

Jak się dowiedzieliśmy, było to planowane rozstanie. Przełożony Dyrektora ZOZ-u, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak, w rozmowie z nami potwierdza:

Potwierdzam, wczoraj był (Adam Pachlita – przyp. red.) ostatni dzień dyrektorem. Ustaliliśmy, że jak znajdę kandydata na dyrektora, to się rozstaniemy. Uzgodniliśmy to i od dzisiaj pełniącym obowiązki dyrektora jest Tomasz Baran.

Kim jest Tomasz Baran?

Pełniący od dziś obowiązki dyrektora placówki, Pan Tomasz Baran, jak przyznaje starosta:

Do tej pory pracował w dziale zamówień i dostaw w ZOZ-ie, a kiedyś w Dębicy był kierownikiem wydziału funduszy pomocowych. Zajmował się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Od jakiegoś czasu pracuje w naszym ZOZ-ie i od dziś jest dyrektorem. Na czas wyłonienia nowego dyrektora.

Oficjalnego przedstawienia nowego p.o. Dyrektora ZOZ Pan Starosta Darłak planuje dokonać w ten wtorek.

Kiedy konkurs na dyrektora ZOZ?

Starosta Witold Darłak podkreśla:

Zgodnie z ustawą covidową konkurs (konkurs na dyrektora ZOZ – przyp. red.) powinien być rozstrzygnięty w terminie do 90 dni po ustaniu pandemii. Mamy więc trochę czasu. Tomasz Baran będzie pełnił funkcję a następnie, mam nadzieję, przystąpi do konkursu.

6 komentarzy na temat “Adam Pachlita nie jest już dyrektorem ZOZ-u w Ropczycach

 • 7 lutego 2022 o 11:39
  Permalink

  Pan Baran był kierownikiem wydziału ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Dębicy, a nie, jak wspomniał starosta, kierownikiem wydziału funduszy pomocowych. Jedyne pieniądze jakie pozyskiwał pan Baran to opłaty za odbiór odpadów.

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2022 o 15:26
  Permalink

  Odwołaliście P.O. dyrektora, żeby powołać P.O. dyrektora! Brawo!

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2022 o 06:51
  Permalink

  Będzie konkurs proszę kandydować a nie oceniać sytuację i pisać o człowieku którego się nie zna

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2022 o 16:47
  Permalink

  ***** *** masz rację. Ale dziwnie jakoś się losy Pana Barana potyczyly i znalazł się nie dawno w ropczyckim ZOZie i pewnie tak jakoś on był idealnym kandydatem na p.o. Nie ma również żadnych wątpliwości że to on zostanie dyrektorem ZOZ.
  Jak to pięknie będzie brzmiało i idealnie odzwierciedlalo sytuację panującą w ropczyckim ZOZie tj. będzie nim zarządzał Baran.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2022 o 15:38
  Permalink

  Nie znam p. Tomasza Barana, jednak „pan z działu zamówień” nie brzmi jak kandydat na dyrektora, przynajmniej nie oczywisty. Szukajac jakiejkolwiek informacji o Panu w google pewnie przez przypadek i w ogóle to nie ma związku ze sprawą znalazłem że kandydował na radnego z ramienia PiS (ale się nie dostał jak przykro)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.