Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Adam Pachlita nie jest już dyrektorem ZOZ-u w Ropczycach

Wczoraj na mocy porozumienia stron, po około 1,5 roku prowadzenia placówki z ropczyckim ZOZ-em rozstał się dotychczasowy dyrektor, Pan Adam Pachlita.
Co się stało?

Jak się dowiedzieliśmy, było to planowane rozstanie. Przełożony Dyrektora ZOZ-u, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak, w rozmowie z nami potwierdza:

Potwierdzam, wczoraj był (Adam Pachlita – przyp. red.) ostatni dzień dyrektorem. Ustaliliśmy, że jak znajdę kandydata na dyrektora, to się rozstaniemy. Uzgodniliśmy to i od dzisiaj pełniącym obowiązki dyrektora jest Tomasz Baran.

Kim jest Tomasz Baran?

Pełniący od dziś obowiązki dyrektora placówki, Pan Tomasz Baran, jak przyznaje starosta:

Do tej pory pracował w dziale zamówień i dostaw w ZOZ-ie, a kiedyś w Dębicy był kierownikiem wydziału funduszy pomocowych. Zajmował się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Od jakiegoś czasu pracuje w naszym ZOZ-ie i od dziś jest dyrektorem. Na czas wyłonienia nowego dyrektora.

Oficjalnego przedstawienia nowego p.o. Dyrektora ZOZ Pan Starosta Darłak planuje dokonać w ten wtorek.

Kiedy konkurs na dyrektora ZOZ?

Starosta Witold Darłak podkreśla:

Zgodnie z ustawą covidową konkurs (konkurs na dyrektora ZOZ – przyp. red.) powinien być rozstrzygnięty w terminie do 90 dni po ustaniu pandemii. Mamy więc trochę czasu. Tomasz Baran będzie pełnił funkcję a następnie, mam nadzieję, przystąpi do konkursu.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trak
trak
2 lat temu

Pan Baran był kierownikiem wydziału ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Dębicy, a nie, jak wspomniał starosta, kierownikiem wydziału funduszy pomocowych. Jedyne pieniądze jakie pozyskiwał pan Baran to opłaty za odbiór odpadów.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Odwołaliście P.O. dyrektora, żeby powołać P.O. dyrektora! Brawo!

Ggg
Ggg
2 lat temu

Będzie konkurs proszę kandydować a nie oceniać sytuację i pisać o człowieku którego się nie zna

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Konkurs powinien być ogłoszony zgodnie z ustawą. W przypadku podejrzenia ustawienia konkursu pod jednego kandydata, można zgłosić sprawę do odpowiednich organów https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/szczegolowe-zasady-przeprowadzania-konkursu-na-niektore-stanowiska-16800015

Również ***** ***
Również ***** ***
2 lat temu

***** *** masz rację. Ale dziwnie jakoś się losy Pana Barana potyczyly i znalazł się nie dawno w ropczyckim ZOZie i pewnie tak jakoś on był idealnym kandydatem na p.o. Nie ma również żadnych wątpliwości że to on zostanie dyrektorem ZOZ.
Jak to pięknie będzie brzmiało i idealnie odzwierciedlalo sytuację panującą w ropczyckim ZOZie tj. będzie nim zarządzał Baran.
Pozdrawiam

***** ***
***** ***
2 lat temu

Nie znam p. Tomasza Barana, jednak “pan z działu zamówień” nie brzmi jak kandydat na dyrektora, przynajmniej nie oczywisty. Szukajac jakiejkolwiek informacji o Panu w google pewnie przez przypadek i w ogóle to nie ma związku ze sprawą znalazłem że kandydował na radnego z ramienia PiS (ale się nie dostał jak przykro)

6
0
Would love your thoughts, please comment.x