Orech promocje

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Policjanci z ropczyckiej drogówki codziennie zwracają uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i łamiąc przepisy, zagrażają sobie, jak również innym uczestnikom ruchu drogowego. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 27–latka kierującego motocyklem, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wczoraj po godz. 19. funkcjonariusz ropczyckiej drogówki na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ul. 3 – go Maja w Sędziszowie Małopolskim zauważył, że kierujący motocyklem yamaha wyprzedził samochód osobowy. Kierujący tego pojazdu został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazał się nim 27- letni mieszkaniec Rzeszowa.

Za niedozwolony i niebezpieczny manewr, mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł. Na konto kierowcy wpłynęło również 10 punktów karnych. Dodatkowo motocykl, którym poruszał się mężczyzna, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło KPP Ropczyce

5 komentarzy na temat “Wyprzedzał na przejściu dla pieszych

 • 3 września 2022 o 14:20
  Permalink

  Przejście dla pieszych koło Biedronki w Sędziszowie ( na trójkącie, wjazd od Ropczyc ) jest kompletnie nieoświetlone. Latarnia niby jest, nie świeci, może spalona żarówka ???

  Odpowiedz
 • 2 września 2022 o 22:12
  Permalink

  O jeździe motocyklistów można pisać bardzo dużo. Od wiosny do zimy widać i słychać ich także w Ropczycach. Głównie wieczorami i nocą uwielbiają krążyć po ulicach miasta z rykiem silnika. Specjalnie dodają gazu bo to zwiększa hałas. Do tego przekraczana prędkość ale dodająca adrenaliny. Czasami ma się wrażenie że ulica to pas startowy i motor uniesie się w powietrze. Ciekawa jestem ilu motocyklistów zostało ukaranych za swoje grzechy jezdzieckie w Ropczycach przez policjantów z drogówki.

  Odpowiedz
 • 2 września 2022 o 21:20
  Permalink

  posterunek Policji w Sędziszowie młp powinien być w okolicach Skrzynczyny,bo tam sie dzieja cuda

  Odpowiedz
 • 2 września 2022 o 10:57
  Permalink

  bardzo dobrze bo tymi motocyklami w Sedziszowie tak jak jeżdżą to masakra szczególnie koło stawu skrzynczyna , aleja 1000- lecia ,i przez miasto a jest ciepło i ludzie z dziecmi spaceruja

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *