Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Posterunek POLICJI ponownie w Wielopolu Skrzyńskim

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Wielopolu Skrzyńskim, radni jednogłośnie podjęli uchwałę, wyrażając zgodę na bezpłatne przekazania działki na Rzecz Skarbu Państwa (dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie), gdzie ma zostać wybudowany posterunek policji.

Posterunek policji ma powstać na działce o powierzchni nieco ponad 13 arów, która znajduje się na osiedlu Podliwek w Wielopolu Skrzyńskim.

Jak informuje nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach:

Na ten moment trwają ustalenia z gminą Wielopole w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby posterunku policji, gdy ten etap zostanie zrealizowany, podjęte będą kolejne działania dotyczące budowy posterunku. Na razie nie mogę się wypowiedzieć na temat terminu realizacji, bo musi zostać zakończony etap przekazania działki.

Przypominamy, że dawny posterunek policji w Wielopolu Skrzyńskim został zlikwidowany w roku 2013, a mieścił się on w budynku, gdzie stacjonuje obecnie karetka pogotowia.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
2 lat temu

Ciekawe miejsce na ten posterunek – może w ogóle wyrzucić poza Wielopole – np. na Sośnice. Każda miejscowość chce aby tego typu instytucje były w centrum. Dlaczego nie można tego co było zwrócić Policji, a na karetkę przeznaczyć inne miejsce – np. wygospodarować w budynku terapii zajęciowej?
Panie Wójcie – czy aspiracje do miasta nie mają także podłoża w łatwiejszym odrolnianiu gruntów i czyimś interesie? Wszyscy wiemy o co chodzi, więc proszę nie mydlić nam oczu o historii itd.

Saturn
Saturn
2 lat temu

Zgadzam się w 💯 procentach

eloo
eloo
2 lat temu

Ta inwestycja powinna już być o kilka lat wcześniej .W pierwszym zamyśle chyba 3 lata temu radni pewnie pod naciskiem, nie wyrazili zgody na przekazanie działki
.Teraz gdy wioska ma aspiracje do miasta projekt przeszedł i bardzo dobrze .
Co do aspiracji miejskich gminy Wielopole Skrz. ,to bym się zastanowił do czego ta miejscowość lub pan dąży .Zrobię sobie taka krótka wyliczankę;
– brak miejsc pracy , jeśli są to wiadomo kto przyznaje ta prace w np.budżetówce i jakie są kryteria ,
– brut i syf ,
– wszystkie oddolne decyzje mieszkańców są kasowane,
– stowarzyszenia , kultura, sport ledwie zipią, bo od kadencji nowego wójta czyli jakieś 8 lat nie ma zwiększenia dotacji tylko same ciecia ,
– sprawa zamkniętego Orlika mimo że prozaiczna ,ale jak ze bardzo ważna dla świadomych rodziców którzy pragną wychowywać prawidłowo swoje dzieci,
– rozwój gminy to nie tylko łatanie dziur w asfalcie ,ale także dawanie ludziom nadziei i szanse na lepszą prace , edukacje dzieci , perspektywy rozwojowe .

3
0
Would love your thoughts, please comment.x