Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Konwój ratowniczy w Czarnej Sędziszowskiej

22 – 23 października 2022 r. w Czarnej Sędziszowskiej przebywali strażacy z Landesfeuerwehrverband Bayern e.V. z Bawarii, którzy transportowali samochody oraz sprzęt dla strażaków z Ukrainy. Taki sprzęt jest niezbędny w ratowaniu zdrowia i życia podczas ich walki o niepodległość swojego kraju.

Nasza OSP nie zawiodła

Strażacy z Czarnej Sędziszowskiej, a także z OSP Borek Wielki, OSP Będziemyśl oraz OSP KSRG Krzywa odebrali konwój przy zjeździe z autostrady A4 w Borku Wielkim. Następnie zatankowali pojazdy i pojechali do Rzeszowa, by rozładować palety ze sprzętem na terenie jednej z jednostek. Ochotnicy z Niemiec mieli później zapewnioną kolację i nocleg w Szkole Podstawowej im. ks. Władysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej.

Dalej do Niska

Rankiem 23 października tuż po śniadaniu transport strażaków z Niemiec oraz wozów ratowniczo – gaśniczych, przekazywanych na Ukrainę, udał się do Niska, gdzie jest punkt zbiorowy tych pojazdów z Europy. Po przyjeździe do Czarnej Sędziszowskiej konwojenci wrócili do domów. W konwoju uczestniczyło 36 strażaków i 18 pojazdów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x