Orzech promocje

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – zobacz jak było w ubiegłym roku i przeżyj to sam już w marcu

Wielkimi krokami zbliża się największy bieg pamięci w Polsce i największa impreza masowa towarzysząca obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W naszej okolicy, jak co roku, bieg organizowany jest przy Parku Historycznym Blizna. O szczegółach pisaliśmy też TUTAJ.

Celem Biegu jest upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 na terytorium przedwojennych granic Rzeczypospolitej polskiej. Po za tym upowszechnianie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także promocja Parku Historycznego „Blizna” w Bliźnie.

Uczestnicy mogą się zapisać na jedną z trzech tras biegowych i Nordic Walking. Jest też trasa o dystansie 1963 m., która symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”. Oprócz biegu, w Parku będzie przygotowane też wiele atrakcji, pokazy i poczęstunek. Wydarzeniu temu zawsze towarzyszą niesamowite emocje. Zobacz (film poniżej) jak wyglądało to w ubiegłym roku i zapisz się, aby przeżyć to samemu już 5 marca 2023 roku.

KLIKNIJ i zapisz się !!!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x