Orzech promocje

Finał cyklu charytatywnych biegów powiatu ropczycko – sędziszowskiego w czerwcu w Sędziszowie Małopolskim

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni ogłosiło termin i trasę V Charytatywnego Biegu Powiatu Ropczycko Sędziszowskiego. 25 czerwca zapraszamy wszystkich do Sędziszowa Małopolskiego. Będzie to finałowy bieg cyklu, a cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Wojtusia Ziarnika.
Kilka zdań o bohaterze V biegu

Wojtuś urodził się 8 grudnia 2017 roku ze skrajnym wodogłowiem, później zdiagnozowano u niego
także zespół genetyczny Walkera-Warburga, głęboki niedowład czterokończynowy i neuropatię
niedokrwienną obu oczu. Lekarze nie dawali chłopcu szans na przeżycie, jednak codziennie zaskakuje
on swoją wolą walki i chęcią życia. Przeszedł 7 operacji, a także przebywał kilka razy na intensywnej terapii, gdzie jego stan wielokrotnie był krytyczny. Wojtuś jest dzieckiem leżącym, nie trzyma główki, jest bardzo wiotki, nie mówi. Jest całkowicie zależny od rodziców. Niedawno założono mu rurkę tracheostomijną, która ma go uchronić przed częstym zapaleniem płuc i pobytami w szpitalu. Pomimo wielu schorzeń Wojtek jest bardzo pogodnym dzieckiem, a jego uśmiech topi wszystkie serca. Swoim rodzicom dodaje siły do dalszej walki z ogromem przeciwności, jakie spotykają ich każdego dnia
.

Gdzie pobiegniemy?

Początek biegu jest na Stadionie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim na ul. Sportowej 32. Trasa biegu dostępna jest pod LINKIEM. Można się zapisać na trasę 5 km (jest to jedna pętla) lub 10 km (to dwie pętle). Trasę 5 km można również pokonać przy pomocy kijów nordic walking. Zapisy online na bieg już ruszyły. Opłata wpisowa to 50 zł (całość przeznaczona jest na leczenie chłopca). Link poniżej.

KLIKNIJ TUTAJ

Zachęcamy do udziału. Portal RRS24.net – tak jak wcześniejsze biegi – objął również ten patronatem medialnym. Poniżej plakat wydarzenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x