Orzech promocje

Policjanci i urzędnicy kontrolowali place zabaw

Słoneczna pogoda powoduje, że na placach zabaw pojawia się coraz więcej dzieci i młodzieży. Aby wypoczynek w takich miejscach był bezpieczny, sprzęt i infrastruktura, z której korzystają maluchy, musi być sprawny technicznie, dlatego też dzielnicowi ropczyckiej komendy wspólnie z pracownikami urzędów gmin i dyrektorów szkół kontrolowali miejsca zabaw, które na co dzień zapewniają rozrywkę najmłodszym.

Ładna pogoda powoduje, że dzieci i młodzież coraz więcej czasu spędzają na placach zabaw, wypoczywając i bawiąc się na świeżym powietrzu. Aby taka zabawa i relaks były bezpieczne niezbędny jest nadzór nad miejscem zabaw i kontrola sprzętu, z którego korzystają najmłodsi.

Wczoraj takie działania przeprowadzali ropczyccy dzielnicowi. Wspólnie z pracownikami urzędów gmin i dyrektorów szkół z powiatu ropczycko – sędziszowskiego kontrolowali, czy sprzęt, z którego korzystają dzieci, jest sprawny i bezpieczny. Sprawdzany był więc przede wszystkim stan urządzeń zabawowych, piaskownic, nawierzchni i ogrodzeń. Osoby, które będą miały uwagi lub wątpliwości dotyczące sprawności urządzeń służących rozrywce i rekreacji, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu osób z nich korzystających, powinny o tym fakcie powiadomić odpowiednie służby lub administratorów obiektów.

Pamiętaj! Plac zabaw to nie jest miejsce niczyje. Ktoś to miejsce zorganizował i wyposażył w sprzęt, o który musimy wspólnie dbać. Jeśli korzystasz z urządzeń, nie niszcz ich. Jeśli widzisz, że ktoś dewastuje infrastrukturę placu zabaw, powiadom o tym służby. Pamiętajmy, że z tego rodzaju miejsc, korzystają zazwyczaj najmłodsi, którzy nie potrafią określić czy znajdujące się tam urządzenia są sprawne, dlatego też zadbajmy o ich bezpieczeństwo.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu

I jakie wyniki tej kontroli, to Policja a nie nadzór techniczny?
Nie rozumiem.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu

A czy to czasem nie jest tak, że za bezpieczeństwo odpowiada zarządca obiektu? Po co miesza się policja? Kontrolujecie huśtawki i karuzele i potem brak czasu na kontrolowanie prędkości i głośności starych gruchotów jeżdżących po nocach Ropczycami i Sędziszowem (szczególnie Skrzynczyna)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x