Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Spotkanie ropczyckiej młodzieży z krewnym bł. Rodziny Ulmów

Niezwykle wzruszające, pełne refleksji, ale i ciepła chwile przeżyli uczestnicy spotkania ze świadkiem historii, Panem Stanisławem Niemczakiem (bratankiem Wiktorii Ulman z d. Niemczak).

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach gościło Stanisława Niemczaka 13 września 2023 r. W rozmowie moderowanej przez Elżbietę Orzech Pan Stanisław zgromadzonej młodzieży i dorosłym gościom opowiedział o swoich wspomnieniach z czasów II wojny światowej, o tym, jak zapamiętał Wiktorię i Józefa, jak w jego rodzinnym domu ukrywano Żydów. Przedstawił historię zbrodni w Markowej dokonanej przez okupanta niemieckiego na rodzinie Ulmów.

Na ręce dyrektora PCEK w Ropczycach pani Agnieszki Ochał przekazał upominki, tj. pamiątki z uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów.

Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Niemczakowi za obecność w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach i spotkanie z młodzieżą. Dziękujemy za podzielenie się bezcennymi wspomnieniami oraz niestrudzone zaangażowanie w przekazywanie pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów, a tym samym krzewienie wartości najwyższych.

Przybyłym Gościom i Młodej Publiczności dziękujemy za wspólne spotkanie z historią.

Oprac. Elżbieta Orzech z PCEK

zdjęcia PCEK w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x