Orzech promocje

Dworzec PKP będzie wyremontowany i udostępniony dla podróżnych

Gmina Ropczyce dziś poinformowała, że po kilku latach starań samorządu, dworzec przy stacji kolejowej Ropczyce-Czekaj zostanie wyremontowany i udostępniony podróżującym.

Budynek od dłuższego czasu jest zamknięty o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ. To uciążliwe dla osób oczekujących na pociąg szczególnie zimą. Gmina Ropczyce starała się przejąć dworzec od PKP, a także apelowała o jego remont.

PKP Polskie Linie Kolejowe obecnie prowadzą prace przy wydłużeniu peronów. Dotychczasowe okazały się za krótkie, aby przyjąć niektóre pociągi pasażerskie. Pislaiśmy o tym TUTAJ.

zdjęcia Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maverick
Maverick
9 miesięcy temu

Ale to jest bez sensu ile tych ludzi tam wsiada kilka osób za mały ruch lepiej zburzyć i zrobić małą poczekalnię szkoda pieniędzy mieszkańców wyrzucanych nadaremnie.

mieszkaniec
mieszkaniec
9 miesięcy temu

Żeby to wszystko spiąć to faktycznie gmina powinna pomyśleć o przejściu oraz o uruchomieniu busów między stacją PKP a centrum Ropczyc. Bo dziś sytuacja jest taka, że większość jak ma już dojechać to jedzie do Sędziszowa na PKP. Ale idą wybory to może władza gminna stanie na wysokości zadania.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu

Po co remont? Nie lepiej zburzyć, wybudować nowy, a na placu zrobić parkingi? Remont tego kolosa to chory pomysł!

podróżny
podróżny
9 miesięcy temu

Dworzec do remontu, perony przedłużane, a o przejściu podziemnym pod torami na obydwie strony cisza. Tematu nie ma i nikt nie widzi problemu. Brawo gmina i brawo PKP.

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  podróżny

Dla podróżnych , Ropczyc, bo podróżni z. Ostrów i Skrzyszów nadal nie mają możliwości dojacia na perony, ewentualnie po tym błocie w kierunku wiaduktu

Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu
Reply to  podróżny

To weźcie idźcie do swojego przewodniczącego osiedla, zbierajcie podpisy i proście, apelujcie, kropla drąży skałę może się uda!

Zyczliwy
Zyczliwy
9 miesięcy temu
Reply to  podróżny

Burmistrz Ropczyc juz dawno powinien zająć sie tym dworcem ostatnio w oczekiwaniu na pociąg przysłowiowe wyjście ” ZA potrzebą” byłem zmuszony rozwiązać na torach przed jadącym pociągiem co jest dla mnie nie komfortowe i uciązliwe….

Adam
Adam
9 miesięcy temu
Reply to  Zyczliwy

Pieniądze wyrzucone w błoto. Był dworzec otwarty i to nie działało. Za mało ludzi korzysta z tej stacji niestety. Zrobi się melina tak jak było dawniej.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x