Daniel Obajtek

Pędził z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym

Kierujący BMW przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 73 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w kwocie 2500 zł, w związku z odmową przyjęcia sprawę skierowano do sądu.

W sobotę policjanci z ropczyckiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy jadący przez miejscowowść Nawsie. Kilkanaście minut przed południem, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 123 km/h w miejscu, gdzie limit wynosi 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące 43-letniemu kierującemu. Ponadto nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych. Kierujący nie przyjął mandatu, wobec czego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Wysokie mandaty i utrata prawa jazdy wciąż nie odstraszają kierowców przed drastycznym przekraczaniem dopuszczalnej prędkości. Ropczycka policja apeluje o przestrzeganie określonych limitów i dostosowanie prędkości, do aktualnie panujących warunków na drodze.

źródło KPP w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x