Orzech promocje

Przedszkolaki na Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach

Przedszkolaki odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach. Spotkanie z najmłodszymi, było okazją do rozmowy na temat właściwego zachowania się m.in. na drodze. Funkcjonariusze opowiadali również o swojej codziennej pracy.

Najmłodsi uczniowie Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 5 w Ropczycach odwiedzili policjantów w ropczyckiej komendzie. Maluchy miały okazję zobaczyć i przymierzyć wyposażenie na co dzień wykorzystywane do służby w policji. Zobaczyły też budynek komendy oraz poznały specyfikę służby policjantów, którzy na co dzień pracują w różnych wydziałach.

W trakcie spotkania w sposób praktyczny i teoretyczny poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznej drogi do szkoły, jak i powrotów do domu. W trakcie wycieczki nie zabrakło też pogadanki na temat bezpiecznych zachowań wśród dzieci. Najmłodsi dowiedzieli się, jak wygląda praca policjanta, jakie nosi umundurowanie, a także miały okazję zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcia KPP w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x