Orech promocje

Stary budynek dworca PKP w Sędziszowie – co z nim będzie?

Sędziszowski magistrat ma pomysł na zaadaptowanie budynku dworca PKP w Sędziszowie Małopolskim. Przeczytajcie o szczegółach w tym artykule.
Co ze starym dworcem PKP?

Stary dworzec w Sędziszowie Młp., ze względu na lokalizację w jego centralnej części, należy do reprezentacyjnych budynków miasta. Jednak, z jego obecnym wyglądem, może co najwyżej odstraszać turystów. W dodatku nie tylko stale niszczeje ale jest również regularnie dewastowany.

Jak przyznaje Burmistrz Sędziszowa, Pan Bogusław Kmieć, sędziszowski magistrat prowadzi już zaawanasowane rozmowy z zarządem PKP, co do przyszłości starego dworca. „Chcielibyśmy go przejąć jako samorząd sędziszowski, zagospodarować w części na zintegrowany węzeł przesiadkowy czyli poczekalnię dla tych osób, które przesiadają się, czy to z autobusów czy z samochodów, do pociągów kolei aglomeracyjnej. – zdradza plany Burmistrz. „Jestem po rozmowach z Prezesem PKP w Warszawie (…) i mamy nadzieję, że uda się nam nieodpłatnie ten budynek przejąć.” – podkreśla Bogusław Kmieć.

Co się stanie z budynkiem po wykupieniu przez Gminę?

Gmina ma również pomysł na odświeżenie zabytkowego budynku, który znajduje się na przeciwko starego dworca PKP. „Gdyby było to już nasze, mamy możliwości do tego, by pozyskać środki finansowe i zaadoptować go, poza transportowymi celami, na inne elementy, które są potrzebne a nie mamy miejsca, żeby je umieścić” – zaznacza Burmistrz.

Gmina Sędziszów prawdopodobnie zorganizuje konkurs, który będzie skierowany do studentów architektury, na wizualny projekt zagospodarowania starego budynku dworca. Burmistrz Bogusław Kmieć ma nadzieję, że podobnie jak to miało miejsce podczas konkursu na zagospodarowanie terenu Ługów Wolickich, studenci będą mieli wiele świetnych pomysłów. Budynek mógłby wtedy zyskać nowy wygląd, nowe życie i dawną świetność, stając się ponownie wizytówką Sędziszowa Małopolskiego.

fot. scren TV Sędziszów Młp.

8 komentarzy na temat “Stary budynek dworca PKP w Sędziszowie – co z nim będzie?

 • 2 listopada 2021 o 17:18
  Permalink

  Skoro autobusy zajeżdżają pod Ratusz to może warto by było przywrócić z powrotem stary dworzec . Trochę to słabo wygląda jak ludzie chowają się przed deszczem we wnęce ratuszowych drzwi.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2021 o 17:13
  Permalink

  Żeby tylko Ci przesiadający zdążyli przejść ze swoimi tobołami na Dworzec Multimedialny zanim im pociąg ucieknie. A tak na marginesie – po co było budować nowy obiekt skoro chce się reaktywować stary ??!

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2021 o 16:20
  Permalink

  Odstrasza turystów? Aaaa to pewnie dlatego te tłumy wjeżdżają od drugiej strony 😀
  Spokojnie, będą wysiadać na Sędziszów Małopolski Wschodni, a nie na dworcu centralnym. Stamtąd metrem do centrum pielgrzymkowego Miłosierdzia Bożego i potem Uberem na lotnisko Reganowka City 😀

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2021 o 16:18
  Permalink

  Moglibyśmy, gdybyśmy… Wszystko w trybie przypuszczającym… Jak zawsze… Konkurs na pomysł pod przygotowanie projektu na plan pod przyszłe zagospodarowanie i możliwe pozyskanie środków w przyszłości… standard… KIEDY BRYFING?

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2021 o 16:11
  Permalink

  W ropczycach na pkp zrobil bym dom weselny ale nie mam kasy

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2021 o 13:14
  Permalink

  Skoro są możliwości pozyskania środków ,to może wypadałoby zrealizować zalecenia NIK z 2013 r i zająć się zabytkami w Górze Ropczyckiej.

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2021 o 06:28
   Permalink

   W pierwszej kolejności infrastruktura, potem duperele 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.