Orzech promocje

,,Protest rolników! Głód poczujecie, rolnika uszanujecie!”- u nas relacja na żywo

Dziś w powiecie ropczycko-sędziszowskim odbył sie protest rolników. Na drogi wyjechało ponad 150 ciągników (liczba orientacyjna). 9 lutego było ich 130, a teraz rolnicy podawali, że jest jeszcze więcej.

Rolnicy żądają wstrzymania importu towarów rolnych z Ukrainy, wycofania się z europejskiego Zielonego Ładu i odbudowy hodowli w Polsce. Poza tym domagają się pomocy suszowej, dopłat do zbóż, rzepaku, mleka i nawozów, a także do innych produktów rolnych. Apelują także o inwestycje w infrastrukturę eksportową. 

Protestujący zgromadzili się w Sędziszowie Małopolskim i prowadzili protest na DK 94, poruszając się z minimalną prędkością pomiędzy Sędziszowem Małopolskim a Ropczycami. W planach był także przejazd ulicami miasta, jednak w trakcie protestu usłyszeliśmy od rolników, że nie będą utrudniać życia mieszkańcom, wyjadą jedynie na drogę krajową.

Protest rolników wspierali również m.in. przedsiębiorcy. Na jednym z samochodów, które uczestniczyły w proteście widniał baner z hasłem ,,Zniszczyli stoczniowców, zniszczyli hutników, teraz pora na rolników – jesteśmy z wami mikroprzesiębiorcy.

Towarzyszyliśmy im dzisiaj podczas protestu. Na naszej stronie FB prowadziliśmy relacje na żywo, które nadal można obejrzeć po kliknięciu w link – LIVE 1, LIVE 2, LIVE 3. Na pierwszym filmie krótkie rozmowy z lokalnymi rolnikami i ich postulaty. A w komentarzach wielu mieszkańców wyraziło swoje poparcie dla rolników.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józek
Józek
1 miesiąc temu

A gdzie byli przez ostatnie osiem lat.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x