Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

3 m-ce aresztu dla 39-latka, który znieważył policjantów w Sędziszowie Młp.

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi Jarosławia, który znieważył interweniujących policjantów, a także podczas zatrzymania w policyjnym areszcie groził śmiercią innemu funkcjonariuszowi. Mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Podejrzany usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W minioną środę, po godz. 23 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącym na drodze, na ul. Cichej w Sędziszowie Małopolskim mężczyźnie. We wskazany rejon pojechali policjanci z sędziszowskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna był pijany, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Podczas legitymowania mężczyzna podawał się za kogoś innego, gdyż po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach mundurowi zauważyli, że wizerunek ze zdjęcia przedstawia inną osobę. Policjanci ustalili, kim naprawdę jest mężczyzna. Okazał się nim mieszkaniec Jarosławia, który był poszukiwany przez jarosławską prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

W trakcie interwencji 39-latek utrudniał czynności policjantom i wielokrotnie ich znieważył. Mężczyzna po przewiezieniu do ropczyckiej komendy, został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie podczas czynności groził pozbawieniem życia innemu funkcjonariuszowi.

Mieszkaniec Jarosławia usłyszał zarzuty znieważenia i kierowania gróźb wobec funkcjonariuszy. Odpowie również za wprowadzenie policjantów w błąd podczas legitymowania.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *