Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczycka policja robi pompki, by wesprzeć akcje #GaszynChallenge

Ropczyccy policjanci przyłączyli się do akcji strażaków ochotników z Gaszyna #GaszynChallenge. Akcja ma na celu pomoc 1,5-rocznemu chłopcu Wojtusiowi, który choruje na SMA. Jest to najcięższa postać rdzeniowego zaniku mięśni. Jedyną szansą jest terapia nowatorskim lekiem, który nazywany jest najdroższym lekiem świata. Koszt terapii lekiem to 9-10 milionów zł.

Strażacy ochotnicy „pompują” już w całym naszym powiecie ropczycko-sędziszowskim i nominują kolejne grupy i instytucje (zobacz TUTAJ). W niedzielę OSP Ropczyce-Granice nominowała m.in. Komendę Powiatową w Ropczycach.

Policjanci bez wahania podjęli wyzwanie i dziś 9. czerwca na placu ropczyckiej komendy, grupa 13 policjantów wspólnie wykonywała 10 pompek i zorganizowali wspólną zbiórkę, aby pomóc Wojtusiowi.

Do dalszej zbiórki i wyzwania nominowali: KP PSP w Ropczycach, Jednostkę Strzelecką Strzelec i Zespół Szkół im ks. dra Jana Zwierza. Mają oni 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

LINK DO ZBIÓRKI – Jak się okazuje Wojtuś już uzbierał, potrzebującą kwotę, ale akcja wrzuca drugi bieg! Teraz pomagamy w naszym województwie – link do zbiórki TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy nagranie z wyzwania policjantów z Ropczyc ⬇️

4 komentarze na temat “Ropczycka policja robi pompki, by wesprzeć akcje #GaszynChallenge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.