Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

#GaszynChallenge dla Wojtusia. Strażacy z całej Polski “pompują” i pomagają

W mediach społecznościowych zauważyć można ostatnio akcję strażaków pod nazwą #GaszynChallenge. Druhowie OSP lawinowo dołączają do internetowego wyzwania, organizowanego w szczytnym celu. Strażacy z naszego powiatu również przyjęli wyzwanie.

Akcję zapoczątkowali strażacy z OSP w Gaszynie, aby pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi. 1,5-roczny chłopiec cierpi na SMA (rdzeniowy zaniki mięśni typu I), mieszka w Galewicach koło Wieruszowa. Dzieci cierpiące na tę chorobę nie dożywają nawet drugich urodzin… Jedyną szansą jest terapia nowatorskim lekiem Zongelsma, który nazywany jest najdroższym lekiem świata. Koszt terapii lekiem to 9-10 milionów zł.

Wiceprezes OSP Gaszyn – Marcin Topór sam zrobił pierwsze 10 pompek w akcji, wpłacił pieniądze, nagrał filmik i nominował kolejne osoby do wyzwania. Celem strażaków było zebranie chociaż 6 tysięcy zł, ale nikt nie spodziewał się, aż takiego odzewu. Już w tej chwili udało się zebrać 412 010,37 zł, a kwota ciągle rośnie. Wyzwanie przyjmują nie tylko strażacy, ale tez policjanci, strażnicy miejscy czy urzędnicy.

Na czym dokładnie polega zadanie możemy przeczytać w opisie zbiórki:

,,Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. W filmikach z realizacją wpisujcie #GaszynChallenge.”

W naszym powiecie udział wzięło już kilka jednostek a ciągle kolejne są nominowane. Na Facebooku możemy zobaczyć nagrania m.in z jednostek:

OSP Ropczyce Witkowice


OSP Czarna Sędziszowska


OSP Kozodrza


OSP Ropczyce Śródmieście


OSP Lubzina


OSP Sędziszów Młp.


OSP Cierpisz


KSRG OSP Wielopole Skrzyńskie


Osp Ksrg Brzeziny


OSP Brzezówka


OSP Gnojnica Wola


OSP Łączki Kucharskie


OSP Broniszów


OSP Góra Ropczycka


OSP Ropczyce/Granice

A tu możecie śledzić jak przebiega akcja w całej Polsce, jak skarbonka się zapełnia i również wesprzeć leczenie Wojtka https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

2 komentarze na temat “#GaszynChallenge dla Wojtusia. Strażacy z całej Polski “pompują” i pomagają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *