Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zamknięte szkoły. Nauczycielka zakażona koronawirusem w Gminie Iwierzyce

Dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnym przypadku zakażenia COVID-19 w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Jak udało nam się ustalić — jest to jedna z nauczycielek, która pracuje we wszystkich sześciu placówkach w Gminie Iwierzyce.

Sekretarz Gminy Iwierzyce pan Łukasz Tobiasz potwierdził nam że, koronawirusem jest zakażona jedna z nauczycielek. W związku z zaistniałą sytuacją szkoły przeszły w tryb nauczania hybrydowego i zdalnego.

Szkoły w Gminie Iwierzyce są pierwszymi placówkami w powiecie ropczycko-sędziszowskim, które po 1 września zostały zmuszone do przejścia na tryb nauczania zdalnego i hybrydowego:

 • W trybie hybrydowym pracuje Szkoła Podstawowa w Wiercanach, gdzie klasa 7 i 8 jest wyłączona z nauczania stacjonarnego, natomiast dla pozostałych klas nauczanie odbywa się normalnie.
 • Pozostałe szkoły na ternie Gminy Iwierzyce zostały zamknięte terminowo do poniedziałku 14 września (jest to okres kwarantanny), nauczanie jest prowadzone w trybie zdalnym. 

Sekretarz gminy wspomina także, że z powodu wykrycia zakażenia COVID-19: Urząd Gminy Iwierzyce wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa. Petenci obsługiwani są tak, jak to było w marcu i kwietniu: czyli w przedsionku dzwonią na sekretariat, gdzie są łączenie z odpowiednim pracownikiem. Jeżeli jest to temat, który może poczekać do przyszłego tygodnia (to czekamy), jeżeli nie to pracownicy starają się obsłużyć mieszkańców — relacjonuje Tobiasz.

Na dzień dzisiejszy w regionie ropczycko-sędziszowskim mamy 38 osób zakażonych koronawirusem, gdzie 21 osób wyzdrowiało. 

30 komentarzy na temat “Zamknięte szkoły. Nauczycielka zakażona koronawirusem w Gminie Iwierzyce

 • 11 września 2020 o 15:34
  Permalink

  Widać ,że ten wirus jest sztucznie sterowany bo wiedział ,że ma zarażać dopiero od wtorku i kogo ma zarażac. Gdyby było inaczej to rodzice dzieći nie będący na kfarantannie mogli być zarażeni np w poniedziałek a wtedy ilość łazienek w domu nie ma chyba żadnego znaczenia a może dziśiaj rodzice nie widują się wogule z własnymi dziećmi. Według mnie to jest robienie sobie jaj nie wnikam bo się nie znam z poważnej czy z błachej sprawy.

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 21:14
  Permalink

  O to po niedzieli po weselu w Leśnej gmina Iwierzyce bedzie w ogólnopolskich telewizjach jak P. dyrektor J.W. miała kontakt z zarażoną nauczycielką, po życzeniach i chusteczce pół gminy bedzie naznaczone magiczną różdżką (znaczy koroną) xD xD xD

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 16:51
  Permalink

  dostało się już wszystkim zainteresowanym i tym nie mającym nic wspólnego z zaistniałą sytuacją, może ktoś wyjaśni wszystkim, że tylko w szkole w Wiercanach WSZYSCY uczniowie od 1 września noszą na przerwach maski i zdejmują je dopiero w klasie, i dlatego szkoła nie została zamknięta całkowicie, a jeżeli interesują Was sprawy prywatne nauczycieli, to mają wesela, pogrzeby, chrzciny, komunie i inne imprezy tak jak wszyscy, nie sądzę żeby to miało wpływ na decyzje sanepidu czy kuratorium, no chyba, że faktycznie według Was – nauczyciel to osoba ponadprzeciętna – w co ja osobiście nie wierzę

  Odpowiedz
  • 11 września 2020 o 10:40
   Permalink

   Ale nie wszyscy mają córki w Urzędzie Gminy i nie wszyscy mają małżonków w Radzie Parafialnej (wiadomo, kto tu jest władzą najważniejszą…), w której zasiada też dyrektor lokalnego Sanepidu.

   Odpowiedz
   • 12 września 2020 o 13:46
    Permalink

    szwagra w województwie ,szwagra szwagra w ministerstwie, szwagra szwagra szwagra w niebie………….. twoja zawiść nie ma granic

    Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 12:52
  Permalink

  Ach oszaleć już można .
  Kiedy to się skończy i będzie normalnie

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 09:55
  Permalink

  Kto tak głupio podaje i na siłę statystykę ”Na dzień dzisiejszy w regionie ropczycko-sędziszowskim mamy 38 osób zakażonych koronawirusem, gdzie 21 osób wyzdrowiało. ” Pewno chodzi o to aby taką informacją przestraszyć bo juz 38 zakażonych, ale tak naprawdę tylko 17 — i ile z tego jeszcze to prawdziwy COVID, a nie dopisanie do zaziębienia czy innej infekcji żenada !!!!

  Odpowiedz
  • 10 września 2020 o 13:20
   Permalink

   Jutro się dowiecie o kolejnych kilkudziesięciu zakażeniach w naszym powiecie.Chyba że już macie przecieki.

   Odpowiedz
  • 11 września 2020 o 07:27
   Permalink

   Dziękujemy tej Pani nauczycielce za udany wekend

   Odpowiedz
   • 11 września 2020 o 15:22
    Permalink

    Mój Boże, jak mozna takie głupoty pisać. Przecież to się mogło przydarzyć każdemu. Tobie też. Podziękuj tej Pani, że zachowała się odpowiedzialnie i tak szybko zrobiła test. Ja to nie rozumiem szukania winnego. Ona też się od kogos zaraziła, a tamten ktos od kogos innego.

    Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 07:46
  Permalink

  Czy nauczycielka prowadziła również lekcje w urzędzie gminy ? Czy telefon w przedsionku Gminy jest dezynfekowany po każdym petencie?

  Odpowiedz
  • 10 września 2020 o 11:51
   Permalink

   Nauczycielka jest sołtysem i była na posiedzeniu rady gminy. Podobno wójt jest na kwarantannie.

   Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 05:50
  Permalink

  z młodszymi kolegami jednak nie mogły się spotykać ponieważ jest zakaz wchodzenia do innych klas.ale z drugiej strony taa pani która ma tego wirusa mogła nie przychodzić do szkoły w ten dzień i nic nikomu by się nie stało.

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 03:50
  Permalink

  Moze by tak naposali ze rodzice nienmaja obowiazku zglaszac chorego.dziecka.do sanepidu i kto stanowi najwieksze zagrozenie. Nauczuciel musi buc zgkoszony i kwarantanna. A rodzoc zglosoc nie musi. Dziecko chore pojdzoe do klasy i bedzie zarazac innych. Ale co tam….

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 00:19
  Permalink

  Coś nie doczyta)eś, bo szkoły mają być zamknięte DO, a nie od 14.09. Więc nie siej oszczerstw, bo to grzech.

  Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 22:35
  Permalink

  To po weselu może być duuuuuuuuużo …………..

  Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 15:37
  Permalink

  Bo pewna Pani pracująca w szkole w sobotę (12.09.2020r) wydaje córkę za mąż, więc na Wiercanach szkoła może być zamknięta w poniedziałek (14.09.2020) xD Gdyby zamknęli placówkę w Wiercanach, ta Pani musiałaby z wesela zrezygnować. Przecież te dzieci z 7 i 8 klasy spotykały się na korytarzu z młodszymi klasami.

  Odpowiedz
  • 9 września 2020 o 21:08
   Permalink

   tak naprawdę to 6 klasa z wiercan rowniez nie chodzi do szkoły za rozkazem wychowawcy, więc to tylko formalnie

   Odpowiedz
   • 11 września 2020 o 13:00
    Permalink

    W 6 klasie z Wiercan nie chodzą tylko te osoby które mają rodzeństwo w 7 i 8 klasie, reszta chodzi normalnie do szkoły.

    Odpowiedz
  • 10 września 2020 o 09:08
   Permalink

   Nauczycielka zatrudniona w szesciu szkolach w czasach koronowirusa. Odpowiedzialnosc ponosza samorzadyó

   Odpowiedz
   • 10 września 2020 o 13:32
    Permalink

    Samorządy ponoszą odpowiedzialność za reformę Zalewskiej i stworzenie zawodu „nauczyciel rowerowy” – który, żeby etat skleił – musi po zlikwidowaniu gimnazjów „obskoczyć” kilka szkół? Ktoś tu się dobrze czuje?

    Odpowiedz
    • 10 września 2020 o 14:16
     Permalink

     Przecież nauczyciel nie jest Bogiem. A wszystko kręci się wokół nauczycieli i szkół. No i służba zdrowia, następne bóstwo. W urzędach państwowych, w gminie np. też się boją Wszyscy pozostali pracują, w sklepach na kasie,w zakładach produkcyjnych, w różnych firmach prywatnych w biurach i jakoś nie są zarażeni. Owszem, może się i tu zdarzyć, ale żeby tak siać panikę? Wygląda na to, że to budzetowka tak się boi.

     Odpowiedz
  • 11 września 2020 o 15:07
   Permalink

   Po pierwsze to decyzja sanepidu, a sprawy prywatne oczywiście wszystkich najbardziej obchodzą xD poza tym to że inne szkoły są pozamykane i mają zdalne nauczanie to nie znaczy, że całe są objęte kwarantanną. Więc radzę się doinformować 🙂

   Odpowiedz
  • 12 września 2020 o 11:18
   Permalink

   Ja uważam, że lepiej niech każdy zajmie się swoimi sprawami i swoimi rodzinami. Szkoda, że uczestniczycie w Mszach św. w każdą niedzielę, a niektórzy nawet siedzą w pierwszych ławkach i co niedzielę przystępują do Komunii św. Po prostu wstyd. Życzę zdrowia, najlepiej psychicznego.

   Odpowiedz
 • 9 września 2020 o 14:23
  Permalink

  Może by tak pisać całą prawdę z tym całym zamieszaniem

  Odpowiedz
  • 10 września 2020 o 09:19
   Permalink

   Prawda jest taka, że jak do tej pory była grypa i inne wirusy to szkoły nie zamykali, pomimo tego, że na 25 dzieci w klasach chodziło tylko 6-10…. Chora sytuacja, a ludzie srają w gacie bez powodu.

   Odpowiedz
  • 11 września 2020 o 21:21
   Permalink

   To jest prawda chodzę do szkoły w Iwierzycach

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *