Orzech promocje

Zamknięte szkoły. Nauczycielka zakażona koronawirusem w Gminie Iwierzyce

Dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnym przypadku zakażenia COVID-19 w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Jak udało nam się ustalić — jest to jedna z nauczycielek, która pracuje we wszystkich sześciu placówkach w Gminie Iwierzyce.

Sekretarz Gminy Iwierzyce pan Łukasz Tobiasz potwierdził nam że, koronawirusem jest zakażona jedna z nauczycielek. W związku z zaistniałą sytuacją szkoły przeszły w tryb nauczania hybrydowego i zdalnego.

Szkoły w Gminie Iwierzyce są pierwszymi placówkami w powiecie ropczycko-sędziszowskim, które po 1 września zostały zmuszone do przejścia na tryb nauczania zdalnego i hybrydowego:

  • W trybie hybrydowym pracuje Szkoła Podstawowa w Wiercanach, gdzie klasa 7 i 8 jest wyłączona z nauczania stacjonarnego, natomiast dla pozostałych klas nauczanie odbywa się normalnie.
  • Pozostałe szkoły na ternie Gminy Iwierzyce zostały zamknięte terminowo do poniedziałku 14 września (jest to okres kwarantanny), nauczanie jest prowadzone w trybie zdalnym. 

Sekretarz gminy wspomina także, że z powodu wykrycia zakażenia COVID-19: Urząd Gminy Iwierzyce wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa. Petenci obsługiwani są tak, jak to było w marcu i kwietniu: czyli w przedsionku dzwonią na sekretariat, gdzie są łączenie z odpowiednim pracownikiem. Jeżeli jest to temat, który może poczekać do przyszłego tygodnia (to czekamy), jeżeli nie to pracownicy starają się obsłużyć mieszkańców — relacjonuje Tobiasz.

Na dzień dzisiejszy w regionie ropczycko-sędziszowskim mamy 38 osób zakażonych koronawirusem, gdzie 21 osób wyzdrowiało. 

Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wirus
3 lat temu

Widać ,że ten wirus jest sztucznie sterowany bo wiedział ,że ma zarażać dopiero od wtorku i kogo ma zarażac. Gdyby było inaczej to rodzice dzieći nie będący na kfarantannie mogli być zarażeni np w poniedziałek a wtedy ilość łazienek w domu nie ma chyba żadnego znaczenia a może dziśiaj rodzice nie widują się wogule z własnymi dziećmi. Według mnie to jest robienie sobie jaj nie wnikam bo się nie znam z poważnej czy z błachej sprawy.

Maciek Wojdon
Maciek Wojdon
3 lat temu

O to po niedzieli po weselu w Leśnej gmina Iwierzyce bedzie w ogólnopolskich telewizjach jak P. dyrektor J.W. miała kontakt z zarażoną nauczycielką, po życzeniach i chusteczce pół gminy bedzie naznaczone magiczną różdżką (znaczy koroną) xD xD xD

zwiercan
zwiercan
3 lat temu

dostało się już wszystkim zainteresowanym i tym nie mającym nic wspólnego z zaistniałą sytuacją, może ktoś wyjaśni wszystkim, że tylko w szkole w Wiercanach WSZYSCY uczniowie od 1 września noszą na przerwach maski i zdejmują je dopiero w klasie, i dlatego szkoła nie została zamknięta całkowicie, a jeżeli interesują Was sprawy prywatne nauczycieli, to mają wesela, pogrzeby, chrzciny, komunie i inne imprezy tak jak wszyscy, nie sądzę żeby to miało wpływ na decyzje sanepidu czy kuratorium, no chyba, że faktycznie według Was – nauczyciel to osoba ponadprzeciętna – w co ja osobiście nie wierzę

Hatakumba
Hatakumba
3 lat temu
Reply to  zwiercan

Ale nie wszyscy mają córki w Urzędzie Gminy i nie wszyscy mają małżonków w Radzie Parafialnej (wiadomo, kto tu jest władzą najważniejszą…), w której zasiada też dyrektor lokalnego Sanepidu.

jaja
jaja
3 lat temu
Reply to  Hatakumba

szwagra w województwie ,szwagra szwagra w ministerstwie, szwagra szwagra szwagra w niebie………….. twoja zawiść nie ma granic

Kate
Kate
3 lat temu

Ach oszaleć już można .
Kiedy to się skończy i będzie normalnie

Czarosława
Czarosława
3 lat temu

Kto tak głupio podaje i na siłę statystykę ”Na dzień dzisiejszy w regionie ropczycko-sędziszowskim mamy 38 osób zakażonych koronawirusem, gdzie 21 osób wyzdrowiało. ” Pewno chodzi o to aby taką informacją przestraszyć bo juz 38 zakażonych, ale tak naprawdę tylko 17 — i ile z tego jeszcze to prawdziwy COVID, a nie dopisanie do zaziębienia czy innej infekcji żenada !!!!

Zozol
Zozol
3 lat temu
Reply to  Czarosława

Jutro się dowiecie o kolejnych kilkudziesięciu zakażeniach w naszym powiecie.Chyba że już macie przecieki.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Czarosława

Dziękujemy tej Pani nauczycielce za udany wekend

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Mój Boże, jak mozna takie głupoty pisać. Przecież to się mogło przydarzyć każdemu. Tobie też. Podziękuj tej Pani, że zachowała się odpowiedzialnie i tak szybko zrobiła test. Ja to nie rozumiem szukania winnego. Ona też się od kogos zaraziła, a tamten ktos od kogos innego.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Czy nauczycielka prowadziła również lekcje w urzędzie gminy ? Czy telefon w przedsionku Gminy jest dezynfekowany po każdym petencie?

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Nauczycielka jest sołtysem i była na posiedzeniu rady gminy. Podobno wójt jest na kwarantannie.

lubię wiercany
lubię wiercany
3 lat temu

z młodszymi kolegami jednak nie mogły się spotykać ponieważ jest zakaz wchodzenia do innych klas.ale z drugiej strony taa pani która ma tego wirusa mogła nie przychodzić do szkoły w ten dzień i nic nikomu by się nie stało.

Słonecznik123
Słonecznik123
3 lat temu

Dokładnie!

Ona
Ona
3 lat temu

Moze by tak naposali ze rodzice nienmaja obowiazku zglaszac chorego.dziecka.do sanepidu i kto stanowi najwieksze zagrozenie. Nauczuciel musi buc zgkoszony i kwarantanna. A rodzoc zglosoc nie musi. Dziecko chore pojdzoe do klasy i bedzie zarazac innych. Ale co tam….

miki
miki
3 lat temu

Coś nie doczyta)eś, bo szkoły mają być zamknięte DO, a nie od 14.09. Więc nie siej oszczerstw, bo to grzech.

damian1991
damian1991
3 lat temu

To po weselu może być duuuuuuuuużo …………..

miskoratoruss
miskoratoruss
3 lat temu

Bo pewna Pani pracująca w szkole w sobotę (12.09.2020r) wydaje córkę za mąż, więc na Wiercanach szkoła może być zamknięta w poniedziałek (14.09.2020) xD Gdyby zamknęli placówkę w Wiercanach, ta Pani musiałaby z wesela zrezygnować. Przecież te dzieci z 7 i 8 klasy spotykały się na korytarzu z młodszymi klasami.

rachwalska
rachwalska
3 lat temu
Reply to  miskoratoruss

tak naprawdę to 6 klasa z wiercan rowniez nie chodzi do szkoły za rozkazem wychowawcy, więc to tylko formalnie

Ktoś napewno
Ktoś napewno
3 lat temu
Reply to  rachwalska

W 6 klasie z Wiercan nie chodzą tylko te osoby które mają rodzeństwo w 7 i 8 klasie, reszta chodzi normalnie do szkoły.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  miskoratoruss

Zazdrość Cię zjada?

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  miskoratoruss

Nauczycielka zatrudniona w szesciu szkolach w czasach koronowirusa. Odpowiedzialnosc ponosza samorzadyó

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Samorządy ponoszą odpowiedzialność za reformę Zalewskiej i stworzenie zawodu “nauczyciel rowerowy” – który, żeby etat skleił – musi po zlikwidowaniu gimnazjów “obskoczyć” kilka szkół? Ktoś tu się dobrze czuje?

Korona
Korona
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Przecież nauczyciel nie jest Bogiem. A wszystko kręci się wokół nauczycieli i szkół. No i służba zdrowia, następne bóstwo. W urzędach państwowych, w gminie np. też się boją Wszyscy pozostali pracują, w sklepach na kasie,w zakładach produkcyjnych, w różnych firmach prywatnych w biurach i jakoś nie są zarażeni. Owszem, może się i tu zdarzyć, ale żeby tak siać panikę? Wygląda na to, że to budzetowka tak się boi.

Elza :*
Elza :*
3 lat temu
Reply to  miskoratoruss

Po pierwsze to decyzja sanepidu, a sprawy prywatne oczywiście wszystkich najbardziej obchodzą xD poza tym to że inne szkoły są pozamykane i mają zdalne nauczanie to nie znaczy, że całe są objęte kwarantanną. Więc radzę się doinformować 🙂

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  miskoratoruss

Ja uważam, że lepiej niech każdy zajmie się swoimi sprawami i swoimi rodzinami. Szkoda, że uczestniczycie w Mszach św. w każdą niedzielę, a niektórzy nawet siedzą w pierwszych ławkach i co niedzielę przystępują do Komunii św. Po prostu wstyd. Życzę zdrowia, najlepiej psychicznego.

Zainteresowany
Zainteresowany
3 lat temu

Może by tak pisać całą prawdę z tym całym zamieszaniem

Aga
Aga
3 lat temu
Reply to  Zainteresowany

Prawda jest taka, że jak do tej pory była grypa i inne wirusy to szkoły nie zamykali, pomimo tego, że na 25 dzieci w klasach chodziło tylko 6-10…. Chora sytuacja, a ludzie srają w gacie bez powodu.

Alicja
Alicja
3 lat temu
Reply to  Zainteresowany

Czyli jaką?

Julia
Julia
3 lat temu
Reply to  Zainteresowany

To jest prawda chodzę do szkoły w Iwierzycach

30
0
Would love your thoughts, please comment.x