Orzech promocje

Kolejne zderzenie dwóch samochodów. Tam gdzie zwykle w Sędziszowie Młp.

Wczoraj ok. godz. 19:30 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i Armii Krajowej w Sędziszowie Młp. doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na szczęście brak osób poszkodowanych.

Jak informuje rzecznik prasowy policji: 31-letni kierujący samochodem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, 22-latkowi kierującemu samochodem marki Renault, doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów.

W zdarzeniu brak osób poszkodowanych.

fot. OSP KSRG Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Jak można nie rozumieć, że czy masz pierwszeństwo czy nie uzywasz kierunkowskazu?? Z ronda tez połowa ludzi zjeżdża bez włączania kierunkowskazów wiec są korki

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Trzeba było zrobić rondo i po sprawie

sąsiad
sąsiad
2 lat temu

stała sytuacja
jedzie od ronda nieuk i skręca na wiadukt bez kierunkowskazu (a powinien włączyć) a inny pojazd wyjężdza z ul, armii krajowej w kierunku ronda bo myśli że ten bez kierunku jedzie prosto

Ginter
Ginter
2 lat temu
Reply to  sąsiad

Proszę o artykuł z kodeksu drogowego nakazujący włączenie kierunkowskazu w tej konkretnej sytuacji drogowej (droga z pierwszeństwem po łuku).

pieszy
pieszy
2 lat temu
Reply to  Ginter

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

art. 22 ust. 5 Ustawy Prawo o ruchu drogowym

Nie ma więc znaczenia, że jedziesz po drodze z pierwszeństwem. Jeśli zmienia ona kierunek na skrzyżowaniu na lewy czy prawy, to kontynuując nią jazdę, musisz to zasygnalizować, ponieważ Ty również zmieniasz kierunek. W innym przypadku pozostali kierowcy będą myśleć, że jedziesz prosto i mogą ruszyć, co doprowadzi do kolizji.

gosc
gosc
2 lat temu
Reply to  Ginter

Ginter ta nie masz drogi po łuku tam masz skrzyzowanie a jezeli znasz sedziszów to dam ci przykład drogi po łuku gdzie nie musisz dawac kierunku – koniec ul, grunwaldzkiej i poczatek ul. witosa w kierunku sklepu majster

6
0
Would love your thoughts, please comment.x