Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Uczniowie „Zwierza” w Brukseli

W dniach 24-28.09.2021 odbył się długo wyczekiwany wyjazd do Brukseli. Wycieczkę wygrali uczniowie Zespołu Szkól im. ks. dra Jana Zwierza w ogólnopolskim projekcie „Europa z naszej ulicy”, gdzie pod kierunkiem Agnieszki Kasprzyk  przygotowali film o przedwojennych wielokulturowych Ropczycach. Organizatorem była Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Podczas kilkudniowego pobytu w Belgii uczestnicy mieli szansę na poznanie Brukseli z różnych stron. Zwiedzili najważniejsze miejsca turystyczne, mieli możliwość skosztowania sławnych belgijskich czekoladek, gofrów oraz lokalny potraw i napojów.

Najważniejszą atrakcją była możliwość wejścia do instytucji Unii Europejskiej takich jak Parlament Europejski i Komisja Europejska i spotkanie z ekspertami zajmującymi się na co dzień negocjacjami oraz przygotowaniem prawa europejskiego. Mieli również możliwość porozmawiania z europarlamentarzystami o ich codziennej pracy.

Doświadczenie zdobyte podczas pobytu w Brukseli jest najlepszą lekcją wiedzy o społeczeństwie w praktyce.

materiał nadesłany/ Agnieszka Kasprzyk

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Jaki sens ma wyjazd do “pieczary” gdzie urzędują antypolskie tzw elity polityczne ? Przecież ten brukselski kołchoz jest gorszy od sowieckiego, gdyż tamci przynajmniej nie lansowali dewiacji.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli nie ma się niczego mądrego do napisania, to lepiej nie pisać nic… spróbuj następnym razem powstrzymać się!

k
k
2 lat temu

Najlepsza szkoła ever! Polecam Zwierza! <3

3
0
Would love your thoughts, please comment.x