Orzech promocje

Udało się zatrzymać złodziei a rodzice niepełnosprawnego Wojtusia odzyskali skradziony sprzęt

Na początku lutego pisaliśmy wam o tym, że ktoś okradł rodziców niepełnosprawnego Wojtusia z Wielopola Skrzyńskiego. Na szczęście strzyżowskim policjantom udało się zatrzymać sprawców i odzyskać sprzęt. Rodzice Wojtusia przekazali nam, że są wdzięczni policji za zaangażowanie się w sprawę.

Jak to było?

Mama Wojtusia w lutym zamieściła w sieci wpis ,,Kochani Proszę pomóżcie, w nocy z soboty 4 lutego na niedzielę 5 lutego skradziono nam z samochodu agregat prądotwórczy Fogo Honda 3001R, piłe shindaiwa 501sx i zakrętak dewalt. Ale najważniejszy w tym wszystkim jest agregat ze względu na naszego synka Wojtusia, który oddycha przez respirator oraz inne sprzęty ratujące mu życie które muszę mieć stały dostęp do prądu ze względu na pogodę wiele razy uchronił nas od pobytu w szpitalu. Agregat w takich sytuacjach ratuje Wojtusiowi życie. Wszystkie osoby które mogą coś wiedzieć albo trafią na ogłoszenie sprzedaży podobnego sprzętu bardzo proszę o kontakt. “

Szczęśliwy finał sprawy

Na stronie KPP Strzyżów pojawiła się dziś informacja o zatrzymaniu sprawców kradzieży:

Strzyżowscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli elektronarzędzia, w tym agregat prądotwórczy, służący niepełnosprawnemu dziecku. Policjanci przekazali skradzione przedmioty właścicielowi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Strzyżowscy kryminalni zostali powiadomieni o kradzieży agregatu prądotwórczego, piły spalinowej oraz wyrzynarki i innych elektronarzędzi. Jak się okazało, agregat prądotwórczy należał do rodziców niepełnosprawnego dziecka, a potrzebny był do działania aparatury ratującej życie, na wypadek braku prądu. Straty wstępnie oszacowano na ponad 7 tys. zł.

Policjanci wydziału kryminalnego pracujący nad tą sprawą ustalili podejrzanych o kradzież. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu dębickiego w wieku od 23 do 25 lat. W wyniku dalszych czynności, mężczyźni przyznali się także do innej kradzieży na terenie powiatu strzyżowskiego, gdzie ukradli felgi samochodowe o wartości około 15 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Policjanci odzyskali skradziony agregat i inne elektronarzędzia, które przekazali właścicielowi. Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie przekazał również drobny upominek dla dziecka, któremu został skradziony agregat. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
1 rok temu

teraz sad powinien pozwolic pokazac wizerunki tych przestepców

1
0
Would love your thoughts, please comment.x