Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Uchwała niepodpisana – błędy w projekcie. Kto zawinił?

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim – 29 marca – została odrzucona uchwała z powodu błędów w przedstawionym projekcie. Burmistrz Bogusław Kmieć zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje służbowe.

Uchwała dotyczyła Aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta i Gminy Sędziszów Małopolski na lata 2017-2032. Podczas prezentacji projektu radni zwrócili uwagę na kilka błędów. Między innymi w raporcie znalazł się zapis o budynku w Jarosławiu, który nie znajduje się na terenie Gminy Sędziszów Małopolski.

Głos w tej sprawie zabrał sam Burmistrz: W związku z tym, że pojawiają się błędy (..) w uchwale, myślę, że nie powinniśmy jej głosować w tym stanie. Przepraszając za swoich pracowników, proszę byśmy podjęcie tej uchwały przełożyli na kolejną Sesję Rady Miejskiej, kiedy będę miał pewność, że ten dokument został poprawnie przygotowany. Zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe wobec tych pracowników, którzy nie dopełnili swoich obowiązków.

AKTUALIZACJA

Pracownicy Urzędu Gminy w Sędziszowie Małopolskim przeanalizowali raport ponownie i okazuje się, że wszystko przygotowane było prawidłowo. W rozmowie z nami Paweł Wojton z REFERATU INWESTYCJI I DROGOWNICTWA wyjaśnił, że faktycznie w tekście wspomniane były inne miejscowości jak np. Jarosław, ale znajdowały się one tylko w jednym rozdziale i dotyczyły one szerszej analizy w obrębie województwa podkarpackiego. Ich wykorzystanie było jak najbardziej poprawne.

Uchwała została wycofana z obrad na minionej sesji, ale na następnej sesji, przygotowana Aktaulizacja założeń do planu…, będzie przedstawiona ponownie do głosowania.

Jeden komentarz na temat “Uchwała niepodpisana – błędy w projekcie. Kto zawinił?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *