Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

„Laboratorium Przyszłości” w Gminie Ostrów

1 czerwca 2022 nie był zwykłym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie. Dyrekcja podjęła decyzję o braku tradycyjnych zajęć dydaktycznych. Zamiast tego dzieci wzięły udział w szeregu pokazów i aktywności w nowym „Laboratorium Przyszłości”.
Oficjalne otwarcie i radość z korzystania

Laboratorium to oficjalnie otworzyli: Pan Grzegorz Ożóg – Wójt Gminy Ostrów, Pan Piotr Furtak – Sołtys Sołectwa Ostrów, Pani Wioletta Ochab – Przewodnicząca Rady Rodziców a także Pani Maria Wielgus – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie.

Dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w wielu zajęciach tematycznych. Były to m.in. pokoje kucharzy i piekarzy, inżynierów oraz projektantów, a także studio nagrań i klub logicznego myślenia.  W każdym nich można było np. przygotować wypieki, szyć, lutować, tworzyć zdjęcia czy zagrać w gry logiczne. Były przewidziane też inne atrakcje np. fotobudka oraz występ edukacyjny rodziców uczniów z najmłodszych klas w szkole.

Program „Laboratoria Przyszłości”

Dzieci i młodzież mieli możliwość wzięcia udziału w tych zajęciach dzięki sprzętowi zakupionemu w programie „Laboratoria Przyszłości”, który jest dziełem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dodajmy, że program ten umożliwił wszystkim szkołom podstawowym, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ostrów, otrzymanie wsparcia finansowego w poniższych wysokościach:

  • SP im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie – 60 000 zł;
  • SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ociece – 60 000 zł;
  • SP im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej – 30 000 zł;
  • SP im. Bł. ks. Romana Sitko w Kamionce – 30 000 zł;
  • SP im. Działaczy Ruchu Chłopskiego w Kozodrzy – 30 000 zł;
  • SP im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie – 30 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *