Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

22-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 22-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyzna z dyskontu spożywczego najpierw ukradł alkohol, później zaatakował pracownika ochrony i uciekł. Niedługo po zdarzeniu został zatrzymany. Za kradzież rozbójniczą, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, przed południem, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że pracownik jednego z dyskontów spożywczych w Ropczycach, został pobity przez sprawcę kradzieży sklepowej.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony zauważył klienta sklepu, który schował butelkę alkoholu za pasek spodni i nie płacąc za towar wyszedł. Kiedy pracownik ochrony próbował zatrzymać złodzieja na parkingu, został przez niego zaatakowany. Napastnik szarpał ochroniarza, uderzył go pięścią, po czym uciekł.

Jedzenie na dowóz wynos

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego szybko ustalili sprawcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W czasie, kiedy mundurowi pojechali do jego domu, on sam  zgłosił się do komendy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

22-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakaz opuszczania kraju. Skradziony towar, o wartości blisko 100 zł. wrócił na sklepowe półki.

Przestępstwo, którego dopuścił się młody mężczyzna zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ropczyce

Tablica Firm
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Raz dwa trzy
Raz dwa trzy
3 lat temu

Coraz to więcej idiotów i świrów z naszego powiatu 🤣🤣🤣 niezła ta strona

1
0
Would love your thoughts, please comment.x