Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Pogorszyły się warunki drogowe, policjanci apelują o ostrożność

Dziś na drogach naszego powiatu jak i w całym regionie panują trudne warunki na drogach. Śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę.
Noga z gazu Podkarpacka Policja apeluje o ostrożność:

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

Bądź widoczny – noś odblaski!

Policjanci przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym – używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Niegroźne kolizje

Od rana policjanci na podkarpackich drogach interweniują głównie przy niegroźnych zdarzeniach, w których nikt nie został poważnie ranny.

W powiecie ropczycko-sędziszowskim dziś w miejscowości Bystrzyca doszło do drobnej kolizji, gdzie podczas mijania, kierujący pojazdami otarli się lusterkami.

Natomiast wczoraj w Broniszowie, droga była chwilowo nieprzejezdna, ciężarówka zablokowała drogę. W tej samej miejscowości doszło do innego zdarzenia drogowego, gdzie 18-letni kierujący Oplem, wjechał do rowu. Na szczęście nic mu się nie stało.

Funkcjonariusze apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

fot. Podkarpacka Policja

Jeden komentarz na temat “Pogorszyły się warunki drogowe, policjanci apelują o ostrożność

  • 8 grudnia 2021 o 17:05
    Permalink

    Ten kto jest odpowiedzialny za odcinek drogi Sędziszów – Wielopole w Bystrzycy powinien dostać po łebie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *