Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Marek miał liczne obrażenia w okolicy głowy i twarzy. Prokuratura udzieliła informacji

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach dnia 5 stycznia br. wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Marka G. z Gryfina o czyn z art. 156 § 3 k.k. (Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności).

Dzisiaj 12. stycznia br. w ślad za przesłanymi pytaniami przez redakcję RRS24 do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, w sprawie śmierci Marka G. z Gryfina, otrzymaliśmy pisemną odpowiedź, która przedstawiamy poniżej:

“(…) Prokuratura Rejonowa w Ropczycach w dniu 5 stycznia 2022 roku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w nocy z 19 na 20 grudnia 2021 roku w Ropczycach, woj. podkarpackiego, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Marka G., w postaci choroby realnie zagrażającej życiu i spowodowania u niego licznych obrażeń zlokalizowanych w okolicy głowy i twarzy skutkujące powstaniem
m. in. krwiaków śródmózgowych, które to obrażenia spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu pokrzywdzonego i które doprowadziły do zgonu pokrzywdzonego w dniu 1 stycznia 2022 roku, tj. o czyn z art. 156 § 3 k.k.

W toku postępowania ustalono, iż w dniu 20 grudnia 2021 roku Marek G. z licznymi obrażeniami głowy został przyjęty do Kliniki Intensywnej Terapii i Anestezjologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Następnie w dniu 1 stycznia 2022 roku Komenda Powiatowa Policji
w Ropczycach została powiadomiona o zgonie pokrzywdzonego.

Na chwilę obecną trwają intensywne czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności i ustalenie przebiegu zdarzenia w nocy z 19 na 20 grudnia 2021 roku w Ropczycach. Jednakże z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, jego początkowy charakter, na chwilę obecną nie będą udzielane dalsze informacje w sprawie”

– informuje RRS24 Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Krzysztof Ciechanowski

Jak dowiedzieliśmy się jeszcze od rzecznika prokuratury telefonicznie: z uwagi, że jest to początkowy etap postępowania nikomu jeszcze w sprawie nie postawiono zarzutów i nikt nie został zatrzymany.

Do sprawy jeszcze powrócimy.

34 komentarze na temat “Marek miał liczne obrażenia w okolicy głowy i twarzy. Prokuratura udzieliła informacji

 • 14 stycznia 2022 o 20:10
  Permalink

  ZGLOSIC DO ,,UWAGI,, MOZE COS RUSZY NARAZIE TO ZAMIECIONE POD DYWAN. ZGINAL NIEWINNY CZŁOWIEK, A PAN M. I PANI E. CHODZI NA WOLNOSCI! TO MNIE BOLI KUR***

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 15:09
  Permalink

  Do Chin nie ucieknie tam na niego pewnie teść czeka….. Anglia każdego uciekiniera przyjmie.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 02:38
  Permalink

  Żona?! Chyba duża pomyłka.
  Dziecko kiedyś podziękuje za to mamusi, spokojnie.

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2022 o 20:04
  Permalink

  Bardzo dziwna sprawa… Żona żeby na pogrzeb męża nie przyjechać ….żeby też dziecku nie pozwolić na pożegnanie… Też słyszałam wersję że to jej kochanek zrobił….. straszne

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2022 o 18:45
  Permalink

  Jezeli sa podejzani o pobicie i smierc to na co czeka prokuratura az uciekna z Polski? Czy ci co prowadza w zamian do ciupy????

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2022 o 17:04
  Permalink

  Tragedia straszna. Piszecie że nie zapomnicie że sprawiedliwość. Teraz smutna prawda cytując błazna Kaczyńskiego który kiedyś powiedział odnośnie strajku kobiet. Pokrzyczycie i na tym się skończy. Taka jest prawda w Polsce. Gdzie indziej ludzie wychodzą na ulice… A w Ropczycach jak i w całym kraju piszecie spekulujecie i na tym się kończy.

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2022 o 16:08
  Permalink

  Taka kochająca żona, wzywająca na pomoc karetkę kiedy Maz spadł z drabiny, czy uderzył się w szafkę (wersji dużo było) ale na pogrzeb ukochanego nie przyjechała! Mało tego dziecka tez nie posłała ….

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2022 o 16:00
  Permalink

  Pani Agato, śledztwo powinno być wszczęte zaraz po pobiciu. Twierdzi pani, że postępowanie wszczyna się dopiero jak ofiara umrze? Dość ciekawe podejście, wynika z niego, że nie prowadzi się w ogóle śledztw w sprawie pobicia?! Dla przeciętnego mieszkańca działania służb bardzo opieszałe! Budzi to wątpliwości i lęk wśród ludzi, którzy chcą wierzyć, że mogą liczyć na policję, prokuraturę. Takie działanie organów powoduje, że ludzie nie mają do nich zaufania

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2022 o 13:33
  Permalink

  Mnie się wydaje tak chociaż znawcą zaznaczę nie jestem :
  ( z punktu widzenia policji, prokuratury )
  Powiedzmy że policja wie gdzie się to wydarzyło – wysyła technika – technik już na miejscu znajdzie ślady bójki , krwi ( zmytej czy zamalowanej , chociaż krew jest bardzo ciężko zamalować ) , policja informuje prokuraturę – prokurator mając taka wiedzę o śmierci tego Pana , plus dane od technika że do bójki , tragedii mogło dojść w domu ( Technik policyjny nie głupi człowiek , szkolony w tym kierunku aby znaleźć takie ślady , a jeśli głupi to ma takie narzędzia że “same ” to znajdą ) – powinien zatrzymać wszystkie osoby tam przebywające w tym czasie do wyjaśnienia w obawie przed mataczeniem w sprawie . Jakie osoby były wtedy na miejscu – piszecie że żona – jakby została zatrzymana w dniu śmierci tego Pana to myślę że już by było wszystko wiadomo , a na chwilę obecną podejrzewam że sprawcy mają już swoją legendę jak i dobrych adwokatów ( na 100 % nie z Ropczyc bo .. tutaj się nie będę wypowiadać , pamiętajcie że współpracują ze sobą plus komornicy , jedna “rodzina” ) którzy zrobią wszystko aby ich z tego wyciągnąć . Na chwile obecną możemy domyślać się że sprawa będzie bardzo długo trwać ( właśnie dlatego że nikt nie został zatrzymany ) a efekt tej sprawy ja osobiście przewiduję niestety na korzyść sprawców ( kimkolwiek by nie byli ) . Teraz taki rebus dla Państwa : Pijany awanturujący się człowiek zostaje zatrzymany przez policję od razu , opisywana przez ten portal sprawa dwóch panów którzy przetrzymali dostawcę jedzenia ( tu domyślam się że bardziej dla zabawy niż dla rzeczywistego zagrożenia życia i zdrowia ) zostali obaj zatrzymani na 3 miesiące i w końcu sprawa z wczoraj również opisany na ty portalu pijany kierowca który wpadł do fosy – zatrzymany przez policję . Rozwiązanie rebusu piszcie w komentarzach bo jestem ciekaw jaki wynik Wam wyszedł . Moja wypowiedz nie ma na celu urazić czy ośmieszyć kogokolwiek działania , napisałem tu swoje przemyślenia w związku z tą sprawą bo jak dla mnie osobiście jest bulwersująca w skali 1-10 to 10 . Życzę wytrwania w dążeniu do prawdy Wam , ludności która widzi , czuje że z tą sprawą jest coś nie tak .

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 20:26
  Permalink

  Często mówi się, że do sądu nie idzie sie po sprawiedliwość ale po wyrok…Oby tym razem było inaczej.
  Wyrazy współczucia z powodu tragicznej śmierci dla całej rodziny Pana Marka……

  Odpowiedz
  • 13 stycznia 2022 o 12:57
   Permalink

   Poruszyła mnie ta sprawa. Przypominam sobie sytuację kiedy zatrzymano i osadzono w areszcie chorego i ubezwlasnowolnionego mężczyznę, który ukradł w sklepie batonik za 2 PLN
   (groziło mu 10 lat więzienia). Piszecie panstwo , że policja i prokuratura nic nie robiła. To fakt. Mam nadzieję, że wynikało to z niewiedzy a nie z zaniechania. Tak naprawdę to lekarz powinien poinformować organy ścigania o takim pacjencie. To jest właśnie zastanawiające. Będę trochę sarkastyczny: być może test na Covid19 wyszedł pozytywny? Lekarz chyba raczej potrafi rozpoznać obrażenia człowieka zbitego na kwaśne jabłko? Jeżeli jednak służba zdrowia poinformowała o takim fakcie organy ścigania a one nie robiły nic to znaczy , że nasze państwo jest tylko atrapą i faktycznie nie działa.

   Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 19:46
  Permalink

  Czy ktos widzial napastnikow pobicia w domu np zona dziecko ???
  .Przeciez sam sie nie pobil na smierc Jak to dlugo jeszcze bedzie sie ciagnac?? Tragedia Facet nie zyje nikt nie siedzi itd ???? A komendant itd????????Ludzie czlowiek nie zyje wezcie sie do roboty

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2022 o 20:21
   Permalink

   Żeby kogoś wsadzić za kratki najpierw trzeba mu udowodnić winę. Dopóki nie ma wyroku człowiek jest niewinny. Pan Marek zmarł 1 stycznia, więc nikt o zabójstwo nie mógł być wcześniej nawet oskarżony. Proszę poczekać na koniec historii. Wszyscy chcą szybkiej kary dla winnego, a tak samo myślę wszyscy znają chociażby sprawę Pana Komendy. Proszę poczekać na koniec historii.

   Odpowiedz
   • 12 stycznia 2022 o 22:46
    Permalink

    Nie rób drugiemu tego czego nie chcesz sam 🙁

    Odpowiedz
  • 12 stycznia 2022 o 22:18
   Permalink

   Żona twierdzi, że spadł ze schodów..

   Odpowiedz
  • 12 stycznia 2022 o 22:51
   Permalink

   Żona zeznała ze spadł z drabiny

   Odpowiedz
  • 13 stycznia 2022 o 11:39
   Permalink

   Szybko łapią i karzą dziadka, który zjadł przed zapłaceniem cukierka w markecie, bo poczuł się źle ze względu na spadek cukru w organizmie.

   Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 19:44
  Permalink

  Czegoś tutaj nie rozumiem całe Ropczyce huczą o tym podejrzewają osobę a prokuratura nic .

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 19:34
  Permalink

  A jaki był początek? Dlaczego tak się stało?

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 19:30
  Permalink

  Sprawca już od 2 tygodni powinien być za kratkami żal żal serce pęka

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 19:11
  Permalink

  Czekamy na działania prokuratury w tej sprawie. Wynik postępowań służb i ich przebieg będzie z pewnością bacznie osberowoany przez mieszkańców. Wyrazy współczucia dla rodziny! Osoba odpowiedzialna musi ponieść konsekwencje swoich czynów!

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 18:25
  Permalink

  Boże… Jak mi jest przykro. Znałam Marka, to co się stało jest niewybaczalne. Sprawcy powinni odpowiedzieć za to, a my mieszkańcy Ropczyc nie odpuscimy, będziemy się bacznie przyglądać!
  Marku spoczywaj w pokoju. Mieszkańcy Ropczyc, są sercem z Tobą i Twoją Rodziną! Dla rodziny składam wyrazy współczucia i kondolencje.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2022 o 15:49
  Permalink

  A co policja i prokuratura robiła przez 2 tygodnie?

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2022 o 15:59
   Permalink

   Prawdopodobnie musieli ustalic jaki zarzut postawic oskarżonym, jezeli tacy sa. Jest roznica pomiędzy oskarzeniem kogos o zabójstwo a pobiciem ze skutkiem smiertelnym.

   Odpowiedz
   • 12 stycznia 2022 o 20:53
    Permalink

    Matko czemu musiał zginąć tak młody człowiek, straszna teagedia.

    Odpowiedz
   • 12 stycznia 2022 o 21:03
    Permalink

    Dopiero się zebrali 5 stycznia . Pobity 19 na 20 zmarł 1 stycznia a oni jeszcze nie postawili zarzutów nikomu. Jak to można nazwać…… O maski potrafią działać ,o kwarantanne bardzo szybko, a o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mają czas po co się spieszyć przecież zmarły nie ucieknie. Czas pokaże czy sprawiedliwość chociaż będzie czy kasa zwycięży.

    Odpowiedz
  • 12 stycznia 2022 o 16:14
   Permalink

   Właśnie, czekają aż sprawą zajmą się miedia

   Odpowiedz
   • 12 stycznia 2022 o 17:24
    Permalink

    Dobre jest stwierdzenie “musieli ustalić jaki zarzut postawić oskarżonym, jeżeli tacy są” chłopak sam się pobił albo 13 razy uderzył głową w pięść😡

    Odpowiedz
   • 13 stycznia 2022 o 10:14
    Permalink

    Pomoc pan marek zastał żonę z kochankiem!!!!

    Odpowiedz
   • 13 stycznia 2022 o 12:22
    Permalink

    Tak właśnie, myślę, że trzeba to nagłośnić,nie można pozwalać na takie bestialstwo, może to spotkać każdego…

    Odpowiedz
  • 14 stycznia 2022 o 02:41
   Permalink

   Nie ma czasu teraz na takie rzeczy :/ Teraz mamy Covid i statystyki maseczkowe są najważniejsze.
   A Reforma sądownictwa – jeszcze takie coś istnieje?

   Odpowiedz
  • 14 stycznia 2022 o 20:35
   Permalink

   Spali jakby ktoś podatków niezaplacil to by przyszli szybko za to mordercy mogą chodzić po wolności jak zwykle polski ład

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *