Nie chcą, by Wielopole zostało miastem? Ponad połowa głosujących jest na NIE
Są wyniki konsultacji społecznych w sprawie nadania praw miejskich Wielopolu Skrzyńskiemu. Nie napawają jednak one optymizmem co do takiej możliwości.
21% uprawnionych zagłosowało
Konsultacje społeczne, o których pisaliśmy także TUTAJ, zakończyły się wraz z końcem stycznia bieżącego roku. Oddano 1365 ważnych głosów. Frekwencja nie była więc zbyt duża. Jak się okazało, zaledwie 21% osób uprawnionych do głosowania wzięło udział w konsultacjach odnośnie nadania praw miejskich. Za tym rozwiązaniem zagłosowało 555 osób czyli niecałe 41% jednak większość respondentów opowiedziała się przeciwko temu pomysłowi. Tak zagłosowały 764 osoby co daje wynik około 56%. Choć nie jest to przeważająca większość to jednak konkluzja jest jedna: ludzie nie chcą praw miejskich.
Oto krótkie podsumowanie głosów:
- Ogółem: 1365
- Za: 555 (około 41%)
- Przeciw: 764 (około 56%)
- Wstrzymało się: 46 (około 3%)
Jak Wójt Wielopola komentuje wyniki?
Z redakcji portalu ropczycko-sędziszowskiego RRS24.net zadzwoniliśmy do Wójta Wielopola Skrzyńskiego celem poznania odpowiedzi na pytanie zawarte w tym nagłówku. Pan Marek Tęczar nie odebrał jednak telefonu. Nie odniósł się do tematu także w mediach społecznościowych, wskutek czego nie mamy informacji w tej sprawie. Jak tylko je poznamy, poinformujemy Państwa o tym fakcie.
Co dalej z prawami miejskimi?
Choć z pozoru tak to wygląda, temat nie jest wcale zakończony. Pomimo, że wyniki konsultacji społecznych są brane pod uwagę, potrzebna jest uchwała rady gminy. Musi zostać jednak przygotowany i przedstawiony odpowiedni wniosek. Po ogłoszeniu wyników konsultacji powstaje jednak pytanie o zasadność takiego wniosku. Z naszych informacji wynika, że władze nie podjęły jeszcze wiążącej decyzji w tej sprawie. Warto zaznaczyć, że ostateczna decyzja w kwestii nadania praw miejskich Wielopolu, zależy od Premiera Mateusza Morawieckiego.
No ja strażakiem nie jestem, a na zebraniu byłem. Kto chciał mógł przyjść.
Słusznie. Miasto Poznań wpierające propagandę. Dowidzenia
Przynajmniej w Wielopolu odbyły się konsultacje społeczne i zapytano mieszkańców czy chcą należeć do miasta ? A nie jak w Borku Wielkim nie pytano się nikogo 80 osób na 1500 mieszkańców na zebraniu strażackim zadecydowało o przystąpieniu do miasta
Ale mieszkańcy o tym wiedzieli i nikt nie przyszedł na zebranie wiejskie/konsultacje. Skoro oni to olali to czemu tak piszesz?
80 osób było za a ile było na zebraniu ?
81