Daniel Obajtek

Kamień węgielny wmurowany pod nową inwestycję w Sędziszowie Małopolskim

Dziś odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję w Gminie Sędziszów Małopolski. Inwestycja ta jest jednym z największych komercyjnych projektów nieruchomości w tej części Polski.

Na naszych oczach pisze się historia Sędziszowa Małopolskiego, powiatu ropczycko-sędziszowskiego, województwa pdkarpackiego. A my mamy to szczęście, że jesteśmy świadkami tego wydarzenia. To bardzo ważna data dla Osiedla Borek Wielki, dla naszego miasta. (..) Ten teren ponownie zostanie przystosowany do nowego życia, do życia gospodarczego. (…) Mam nadzieję, że ten kapitał będzie procentował, bo mieszkańcy ziemi sędziszowskiej to po pierwsze ogromnie życzliwi, gospodarni, gościnni ludzie, ale także bardzo pracowici. – mówił Burmistrz Bogusław Kmieć podczas otwarcia uroczystości.

Co to za inwestycja?

O planowanej inwestycji wspominaliśmy już wiosną – TUTAJ. Obok węzła autostrady A4 na Osiedlu Borek Wielki wybudowany zostanie DL Invest Park Sędziszów Małopolski – to nowoczesny kompleks magazynowo-produkcyjny. DL Invest Park Sędziszów to inwestycja strategicznie zlokalizowana tuż obok węzła autostrady A4 oraz w odległości 10 minut jazdy samochodem od węzła na trasie DK94. Projekt położony jest w pobliżu Dębicy, do której dojazd zajmuje mniej niż 20 minut oraz Rzeszowa, który od DL Invest Park Sędziszów dzieli około 25 minutowa podróż samochodem.

Projekt, którego budowa startuje we wrześniu 2022 roku, do użytku zostanie oddany na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku. DL Invest Park Sędziszów będzie certyfikowany w ekologicznym systemie certyfikacji BREEAM.

Jest już pierwszy najemca

Inwestor DL Invest Group zawarł umowę z SaarGummi na wynajem kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowych. SaarGummi jest wiodącym europejskim producentem uszczelek gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego. To spółka o ugruntowanej pozycji na rynku, która posiada doskonałą świadomość charakterystyki, jaką muszą spełniać wynajmowane przez nią nieruchomości, aby wpisywały się w określony model biznesowy i przyczyniały do rozwoju firmy.

Grupa SaarGummi to jeden z czołowych dostawców uszczelnień gumowych jak i termoplastycznych. Historia firmy sięga 1947 roku, w którym rozpoczęła działalność w Niemczech. Obecnie produkcja jest realizowana w 13 zakładach w Europie, Azji i obu Amerykach. Grupa wyróżnia się na rynku wysoką jakością, innowacyjnością produktów i procesów, ale przede wszystkim dbałością o zespół. SaarGummi znalazło się na liście 50 najlepszych pracodawców w Niemczech wg magazynu Stern.

Nowa inwestycja a region

Powstająca inwestycja to przede wszystkim miejsca pracy na różnych stanowiskach. Prezes DL Invest Group Dominik Leszczyński w swoim przemówieniu podkreślił, że dla inwestora jest ważny region: Zawsze staramy się odpowiedzialnie realizować inwestycje, tak żeby ona służyła nie tylko klientom, najemcom, ale przede wszystkim lokalnej społeczności. Będziemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym gminy – uwielbiamy ten region. Prezes przyznał również, że ważne jest wsparcie Burmistrza – profesjonalizm, przygotowanie rozpoczęcia procedur jest na najwyższym poziomie. Dodał także, że jesteśmy na pierwszym etapie – jest to 22 tys. m2 inwestycji, a łącznie możemy dewelopować ponad 100 tys. m2.

Piękne słowa mogliśmy również usłyszeć z ust przedstawiciela SaarGummi Prezesa Piotra Gąski. Wszyscy mówią o zasobach tej ziemi. Prawde mówiąc my liczymy na to samo. W naszym biznesie, po wielu latach pracy wiemy, że budynek może zbudować każdy, maszyny może kupić każdy. Natomiast zbudowanie zespołu w kolejnym miejscu na świecie, znalezienie właściwych ludzi, znalezienie tej chemii między ludźmi, stworzenie zespołu, który będzie chciał przenosić góry, jest bardzo trudne. Jednak jest bardzo ważne i jest kluczowym elementem do sukcesu w biznesie. (…) Jesteśmy przygotowani na współpracę ze szkołami, na współpracę z uczelniami.

Krótkie nagranie z wydarzenie można obejrzeć na naszym profilu FB – link TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

….a finał będzie taki. że 80% pracowników to będą mieszkańcy ościennych powiatów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x