Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Chciała srzedać ozdoby świąteczne, straciła kilka tysięcy złotych

Ostatnio często słyszy się o oszustwach internetowych. Mimo, że wiele się o tm mówi i pisze to nadal są kolejne ofiary. Trzeba uważać zwłaszcza na podesłane linki. Zazwyczaj to przez nie złodzieje dostają do naszych kont. W ten sposób właśnie mieszkanka Sędziszowa straciła pieniądze. Jej historię przedstawiają policjanci z KPP w Ropczycach.

Ofiarą internetowych przestępców padła mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego, która sprzedając ozdoby choinkowe, straciła ponad 3 tys. złotych. Apelujemy o rozwagę i ostrożność, gdyż oszuści, szczególnie teraz w okresie przedświątecznym, wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy korzystając z popularnych serwisów społecznościowych i sprzedażowych, próbują wyłudzić dane i przejąc środki finansowe. W ubiegłym tygodniu, w ten sposób została oszukana mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego. 38-latka, próbując sprzedać ozdoby świąteczne na jednym z portali sprzedażowych, straciła ponad 3 tys. złotych.

Policijanci ustalili, że krótko po tym, jak kobieta wystawiła do sprzedaży ozdoby świąteczne, zgłosiła się do niej zainteresowana kupnem osoba. Następnie sprzedająca otrzymała link, który przekierował ją do strony płatności. Pokrzywdzona wybrała swój bank i podała hasło oraz login do bankowości elektronicznej, a następnie zatwierdziła logowanie. W ten sposób przestępca uzyskał dostęp do jej konta. Jak się okazało, do żadnej transakcji nie doszło, a kupująca straciła ponad 3 tys. złotych.

Policjanci ostrzegają! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie udostępniajmy danych pozwalających oszustom przejąć naszych oszczędności. Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki będziemy mogli zobaczyć szczegóły i uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia.

Bądźmy ostrożni, zwłaszcza w tym szaleństwie przedświątecznych zakupów. Uważajmy też na sms z dziwną treścią np. Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 2.50 pln. Przepraszmay za utrudnienia. Prosimy uregulować należność ;…..(link)….

zdjęcie przykładowe Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *