Orzech promocje

Centrum Sędziszowa Małopolskiego zostanie odciążone dzięki północnej obwodnicy

Sędziszów Małopolski planuje budowę kontynuacji obwodnicy północnej miasta tzw. “1KZ”. Obwodnica rozpocznie się na ulicy Armii Krajowej, następnie pobiegnie ulicą Marii Konopnickiej, wzdłuż placu targowego i zakończy się na wysokości alei 1000-lecia, obok sklepu „Orzech”. Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II – ul. Piłsudskiego i Al. 1000-Lecia powstanie rondo o średnicy zewnętrznej 28 m.

Inwestycja pozwoli na odciążenie centrum Sędziszowa Młp., usprawni ruch. Samorząd pozyskał na ten cel środki finansowe – 4 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz ok. 1 mln złotych dofinansowania ze Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Wkład własny Gminy Sędziszów Małopolski to ponad 5 mln 600 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec roku 2024.

źródło zdjęcia i informacji TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Dlaczego powiat sponsoruje drogi w Sędziszowie?

Mietek
Mietek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Sponsoruje drogi w powiecie , pewnie jesteś z Ropczyc i cos Cie swędzi?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Bo to fragment drogi powiatowej.

PS
PS
1 rok temu

Dobrze, ze ktoś pomyślał i powstanie tu rondo, a nie kolejne światła.

Bob
Bob
1 rok temu

Obwodnica północna miasta? Trochę to śmieszne.To tylko przerzucenie ruchu na zjazd z wiaduktu .Czy pomyślał ktoś co będzie się działo w tej metropolii na najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu?Tak dla przypomnienia to północ Sędziszowa to teraz Borek , Kawęczyn i byłe Wolice. Podobny pomysł jak obwodnica w Górze Ropczyckiej.Droga alternatywna tak,ale nie obwodnica.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x