Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Centrum Sędziszowa Małopolskiego zostanie odciążone dzięki północnej obwodnicy

Sędziszów Małopolski planuje budowę kontynuacji obwodnicy północnej miasta tzw. “1KZ”. Obwodnica rozpocznie się na ulicy Armii Krajowej, następnie pobiegnie ulicą Marii Konopnickiej, wzdłuż placu targowego i zakończy się na wysokości alei 1000-lecia, obok sklepu „Orzech”. Na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II – ul. Piłsudskiego i Al. 1000-Lecia powstanie rondo o średnicy zewnętrznej 28 m.

Inwestycja pozwoli na odciążenie centrum Sędziszowa Młp., usprawni ruch. Samorząd pozyskał na ten cel środki finansowe – 4 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz ok. 1 mln złotych dofinansowania ze Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Wkład własny Gminy Sędziszów Małopolski to ponad 5 mln 600 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec roku 2024.

źródło zdjęcia i informacji TV Sędziszów Młp.

3 komentarze na temat “Centrum Sędziszowa Małopolskiego zostanie odciążone dzięki północnej obwodnicy

 • 17 marca 2023 o 13:13
  Permalink

  Dlaczego powiat sponsoruje drogi w Sędziszowie?

  Odpowiedz
 • 17 marca 2023 o 13:13
  Permalink

  Dobrze, ze ktoś pomyślał i powstanie tu rondo, a nie kolejne światła.

  Odpowiedz
 • 17 marca 2023 o 10:38
  Permalink

  Obwodnica północna miasta? Trochę to śmieszne.To tylko przerzucenie ruchu na zjazd z wiaduktu .Czy pomyślał ktoś co będzie się działo w tej metropolii na najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu?Tak dla przypomnienia to północ Sędziszowa to teraz Borek , Kawęczyn i byłe Wolice. Podobny pomysł jak obwodnica w Górze Ropczyckiej.Droga alternatywna tak,ale nie obwodnica.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *