Orzech promocje

Remont gminnych dróg w Gminie Ropczyce

Gmina Ropczyce w roku bieżącym na przebudowę i budowę dróg gminnych przeznacz prawie 10 mln. W maju został rozstrzygnięty przetarg, w którym przebudowy podzielono na pięć części.

Przebudowanych zostanie prawie 5 km odcinków dróg gminnych za łączną kwotę 𝟯,𝟴 𝗺𝗹𝗻 zł. Kwota pochodzić będzie w 100% z budżetu gminy. Nowe nawierzchnie bitumiczne położone zostały już na ul. Cichej, ul. Św. Anny i bocznej Masarskiej. W Małej położona została nowa kostka prowadzącą do pomnika Chrystusa Króla. Pozostałe remonty dróg gminnych w Niedźwiadzie, Okoninie, Gnojnicy, Lubzinie, Łączkach Kucharskich oraz osiedlach Św. Barbary, Chechły, Czekaj zostaną wykonane do końca wakacji.

Duża inwestycja w rejonie ul. Przemysłowej

Zostanie wybudowany odcinek drogi gminnej o długości 1015 m stanowiący połączenie zrealizowanego w roku 2021 przedłużenia ul. Przemysłowej z drogą powiatową ul. Wyszyńskiego. Będzie on posiadał jezdnię o szerokości 5,5 m. wraz z odwodnieniem oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3m. Wartość inwestycji to ponad 𝟱,𝟳 𝗺𝗹𝗻 zł, z czego prawie 5 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład. Zadanie obejmuje również budowę drugiego odcinka o długości blisko 200 m i szerokości 7 m, będącego drogą boczną od ul. Przemysłowej, a stanowiącego pierwszy etap budowy kolejnej drogi w ramach skomunikowania terenów inwestycyjnych zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Planowane zakończenie inwestycji to przełom października i listopada br.

zdjęcia Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
11 miesięcy temu

Rozliczymy przy urnach. Tyle w temacie.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Pora na zmianę władzy w Ropczycach ostatni moment

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

A droga przez same pola to się nazywa ulica? Ktoś niezłą dał łapówkę, aby przez środek pól zbudować drogę i dumnie ją nazwać ulicą Przemysłową. Ciekawe kto kiedyś na tym zarobi sprzedając pole przy pięknej drodze.

Bob
Bob
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Tak, droga przez pola na terenie miasta to ulica. Budują ją po to żeby powstała w tym miejscu strefa przemysłowa.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Bob

Inwestor miał budować już hohoooo i jakoś go nie ma, miał być terminal intermodalny i go nie ma, za chwilę będzie rok 2024, a nic nie jest gotowe.

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

W tym miejscu będzie pasaż handlowy, a pewnie jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy nie mieszkają na Czekaju.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Pasaż handlowy na odludziu? Co ty piszesz za bzdury? Przecież park handlowy ma być na ul. Kolejowej a nie na przemysłowej. Nie wiem ale się wypowiem- zawsze w Ropczycach.

Mietek
Mietek
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

jakby na twojej wsi wybudowali to byłoby ok? w mieście na drogi mówi sie ulica

8
0
Would love your thoughts, please comment.x