Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Remont gminnych dróg w Gminie Ropczyce

Gmina Ropczyce w roku bieżącym na przebudowę i budowę dróg gminnych przeznacz prawie 10 mln. W maju został rozstrzygnięty przetarg, w którym przebudowy podzielono na pięć części.

Przebudowanych zostanie prawie 5 km odcinków dróg gminnych za łączną kwotę 𝟯,𝟴 𝗺𝗹𝗻 zł. Kwota pochodzić będzie w 100% z budżetu gminy. Nowe nawierzchnie bitumiczne położone zostały już na ul. Cichej, ul. Św. Anny i bocznej Masarskiej. W Małej położona została nowa kostka prowadzącą do pomnika Chrystusa Króla. Pozostałe remonty dróg gminnych w Niedźwiadzie, Okoninie, Gnojnicy, Lubzinie, Łączkach Kucharskich oraz osiedlach Św. Barbary, Chechły, Czekaj zostaną wykonane do końca wakacji.

Duża inwestycja w rejonie ul. Przemysłowej

Zostanie wybudowany odcinek drogi gminnej o długości 1015 m stanowiący połączenie zrealizowanego w roku 2021 przedłużenia ul. Przemysłowej z drogą powiatową ul. Wyszyńskiego. Będzie on posiadał jezdnię o szerokości 5,5 m. wraz z odwodnieniem oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3m. Wartość inwestycji to ponad 𝟱,𝟳 𝗺𝗹𝗻 zł, z czego prawie 5 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład. Zadanie obejmuje również budowę drugiego odcinka o długości blisko 200 m i szerokości 7 m, będącego drogą boczną od ul. Przemysłowej, a stanowiącego pierwszy etap budowy kolejnej drogi w ramach skomunikowania terenów inwestycyjnych zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Planowane zakończenie inwestycji to przełom października i listopada br.

zdjęcia Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
8 miesięcy temu

Rozliczymy przy urnach. Tyle w temacie.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Pora na zmianę władzy w Ropczycach ostatni moment

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

A droga przez same pola to się nazywa ulica? Ktoś niezłą dał łapówkę, aby przez środek pól zbudować drogę i dumnie ją nazwać ulicą Przemysłową. Ciekawe kto kiedyś na tym zarobi sprzedając pole przy pięknej drodze.

Bob
Bob
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Tak, droga przez pola na terenie miasta to ulica. Budują ją po to żeby powstała w tym miejscu strefa przemysłowa.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Bob

Inwestor miał budować już hohoooo i jakoś go nie ma, miał być terminal intermodalny i go nie ma, za chwilę będzie rok 2024, a nic nie jest gotowe.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

W tym miejscu będzie pasaż handlowy, a pewnie jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy nie mieszkają na Czekaju.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Pasaż handlowy na odludziu? Co ty piszesz za bzdury? Przecież park handlowy ma być na ul. Kolejowej a nie na przemysłowej. Nie wiem ale się wypowiem- zawsze w Ropczycach.

Mietek
Mietek
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

jakby na twojej wsi wybudowali to byłoby ok? w mieście na drogi mówi sie ulica

8
0
Would love your thoughts, please comment.x