Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kolejna jednostka otrzymała sprzęt ratujący życie

Kolejna jednostka OSP z gminy Ropczyce posiada nowoczesny sprzęt ratujący życie. Defibrylator MEDICAL iPAD SP1 został zakupiony i przekazany dla OSP w Łączkach Kucharskich.

Koszt całkowity wynosi 6000 zł. Zakupu został sfinansowany ze środków budżetowych Gminy Ropczyce oraz z funduszu prewencyjnego PZU. Defibrylator został dodany do wyposażenia samochodu specjalnego ratowniczo-gaśniczego Renault GBA, który jest częścią wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jest to ósme tego typu urządzenie w gminie Ropczyce. Dwa zamontowane są w specjalnych kapsułach w Rynku w Ropczycach oraz na Stadionie Miejskim. Pozostałymi dysponują jednostki OSP Ropczyce, Lubzina, Gnojnica Wola, Niedźwiada oraz Mała.  

zdjęcia Gmina Ropczyce

Jeden komentarz na temat “Kolejna jednostka otrzymała sprzęt ratujący życie

  • 30 września 2023 o 10:58
    Permalink

    6 tysięcy na taką sporą gminę jak Ropczyce to nie jest dużo. Kapsuły z takimi urządzeniami powinny być zamontowane przy wejściach do różnych miejsc i instytucji. Rynek i stadion już jest, teraz pora na dworzec autobusowy, halę targową, basen, halę widowiskowo- sportową, halę stulecia… Tak aby stworzyć sieć takich urządzeń. To nie są duże koszty a zysk i bezpieczeństwo ogromne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *