Orzech promocje

Kolejna jednostka otrzymała sprzęt ratujący życie

Kolejna jednostka OSP z gminy Ropczyce posiada nowoczesny sprzęt ratujący życie. Defibrylator MEDICAL iPAD SP1 został zakupiony i przekazany dla OSP w Łączkach Kucharskich.

Koszt całkowity wynosi 6000 zł. Zakupu został sfinansowany ze środków budżetowych Gminy Ropczyce oraz z funduszu prewencyjnego PZU. Defibrylator został dodany do wyposażenia samochodu specjalnego ratowniczo-gaśniczego Renault GBA, który jest częścią wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jest to ósme tego typu urządzenie w gminie Ropczyce. Dwa zamontowane są w specjalnych kapsułach w Rynku w Ropczycach oraz na Stadionie Miejskim. Pozostałymi dysponują jednostki OSP Ropczyce, Lubzina, Gnojnica Wola, Niedźwiada oraz Mała.  

zdjęcia Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

6 tysięcy na taką sporą gminę jak Ropczyce to nie jest dużo. Kapsuły z takimi urządzeniami powinny być zamontowane przy wejściach do różnych miejsc i instytucji. Rynek i stadion już jest, teraz pora na dworzec autobusowy, halę targową, basen, halę widowiskowo- sportową, halę stulecia… Tak aby stworzyć sieć takich urządzeń. To nie są duże koszty a zysk i bezpieczeństwo ogromne.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x