Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nowe Oblicze Ropczyc: Wielkie Plany na Przestrzeń Miejską

Na obrzeżach miasta, w obszarze obejmującym rejon ulic Skorodeckiego, Wyszyńskiego i Niwy, Gmina Ropczyce dynamicznie realizuje ambitny projekt planu zagospodarowania przestrzennego. Ten nowatorski plan ma na celu odmienić wygląd tej części Ropczyc, wprowadzając nowoczesne rozwiązania urbanistyczne.

Wizja przyszłości: Nowe Mieszkania dla 3 Tysięcy Mieszkańców

Projekt zakłada przekształcenie 44-hektarowego obszaru w dynamicznie rozwijającą się część miasta. Głównym celem jest stworzenie mieszkań dla ponad 3 tysięcy mieszkańców w ramach zabudowy wielorodzinnej.

Zielone Tereny i Przestrzenie Rekreacyjne

W planie szczególną uwagę poświęcono zielonym terenom rekreacyjnym. Przewiduje się budowę parków i placów zabaw, które będą stanowić oazy spokoju i relaksu dla mieszkańców.Udział Społeczności w Planowaniu

Gmina Ropczyce stawia na transparentność i aktywne zaangażowanie mieszkańców w proces planowania. Opracowany plan zostanie wyłożony do publicznej wiadomości, dając możliwość zgłaszania uwag i sugestii przez lokalną społeczność.


Podsumowanie:

Projekt zagospodarowania przestrzennego na obrzeżach Ropczyc może znacząco wpłynąć na przyszłość tego 15-tysięcznego miasta. Tworzenie ponad 3 tysięcy nowych mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej nie tylko odpowiada na rosnące potrzeby mieszkaniowe, ale także przyczynia się do dynamicznego rozwoju miejskiego. Rozbudowa infrastruktury społecznej i technicznej, w tym nowoczesnych systemów komunikacyjnych, nie tylko podnosi standard życia obecnych mieszkańców, ale także czyni Ropczyce bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych nowych rezydentów i inwestorów. Ta transformacja ma potencjał, by całkowicie odmienić wizerunek miasta, promując jego wzrost gospodarczy, społeczny oraz kulturalny, co ostatecznie przekłada się na poprawę ogólnej jakości życia wszystkich mieszkańców Ropczyc.

Źródło zdjęć: Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek z Górki
Jacek z Górki
6 miesięcy temu

Zatem Drodzy Państwo zmieniamy na wiosnę włodarza naszego miasta.
Zasiedział się ponad 20 lat w tym fotelu!
Czas na zmiany! Panie Bolesławie, proszę nie kandydować – proszę odejść.

cynik
cynik
6 miesięcy temu

Pokaz gigantomanii i propagandy przedwyborczej bo na razie dworzec PKS rozwalili i trawę posiali ot i wszystkie sukcesy

mieszkaniec
mieszkaniec
6 miesięcy temu

Wielkie plany, nowe oblicze Ropczyc, a proponuję popatrzeć na sąsiedni Sędziszów. Tam nie bije się piany tylko się buduje i sciąga inwestorów, oby tylko ten węzeł wypalił w Ostrowie, to jedyna nadzieja dla rozwoju Ropczyc.

MK
MK
6 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Oby tego zjazdu w Ostrowie nie było bo będzie straszny ruch i tak jest. Nawet strach wysłać dziecko do szkoły. Ja mam w nosie rozwój dla mnie ważniejsze bezpieczeństwo dziecka.

Nowy Mieszkaniec Ropczyc
Nowy Mieszkaniec Ropczyc
6 miesięcy temu
Reply to  MK

Nie wiesz co mówisz. Nie będzie pracy to dziecko wyjedzie stąd i będziesz je widział raz na pół roku.

Mieszkaniec Ostrowa
Mieszkaniec Ostrowa
6 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

A co mnie obchodzi rozwój Ropczyc. Same Ropczyce zrobiły sobie obwodnicę miasta żeby zmniejszyć ruch w mieście, a dlaczego nie zrobili sobie bliżej autostrady tylko przez Ostrów. Teraz chcą kosztem mieszkańców Ostrowa węzeł żeby firmy z Ropczyc miały bliższy wjazd , to niech 60% podatku z firm idzie do gminy Ostrów, a w innym wypadku spadać z tym wjazdem gdzie pieprz rośnie…

Dorota K
Dorota K
6 miesięcy temu

Najpierw niech zapewnia ludziom zakłady pracy, bo pracy tu jak na przysłowiowe lekarstwo. A później stawiajcie betonowe blokowiska, tylko nie zapominajcie o parkach i większej ilości zielenie, żeby podczas ulewy nie podtapialo ludzi.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Kiedyś rynek był zielony i było pięknie,teraz beton jak wszędzie.

Nowy Mieszkaniec Ropczyc
Nowy Mieszkaniec Ropczyc
6 miesięcy temu

Nie rozumiem co ludzie mają z tą zielenią.. Ogarnięcie się. Przecież Ropczyce to miasteczko w którym jak chcesz być na łonie natury to z centrum czy osiedla robisz sobie spacer na 10 minut i jesteś pośrodku niczego…
Mnie to bardziej zastanawia jak władze chcą nowych mieszkańców przyciągnąć. Przemysłu prawie nie ma, a to on jest motorem rozwoju. Usługi, których i tak jest przesyt, to tylko dodatek do przemysłu. Gdzie Ci ludzie mają pracować? Chyba że celem są programiści 20k siedzący na home office 🙂 Albo druga opcja to zrobienie z Ropczyc sypialni dla Rzeszowa, jak już powstanie węzeł w Ostrowie.
PRZEMYSŁ, PRZEMYSŁ i jeszcze raz PRZEMYSŁ. Przecież mamy fajne, nowe tereny inwestycyjne od magnezytów po Witkowice ;—-)

Mieszkaniec Ostrowa
Mieszkaniec Ostrowa
6 miesięcy temu

węzeł w Ostrowie, a gdzie głosowanie w śród mieszkańców Ostrowa czy są za czy przeciw? czyżby wielkie pazury Ropczyc bezprawnie w działaniu na rzecz swoich wyłącznie interesów?

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Skorodeckiego, Mehoffera to nie są obrzeża! Kto pisze takie głupoty… to jest obręb 0001 Ropczyce- miasto. Informacja katastralna znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Plan ambitny, takie coś wyłącznie we współpracy z prywatnymi deweloperami, bo niestety miasto, TBS, nie dadzą rady tego zrealizować.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Na stronie urzędu jest napisane: Mieszkania dla ponad 3 tysięcy mieszkańców… nie 3 tysiące mieszkań. Budynków na wizualizacjach jest ponad 100. Perspektywa dobrych kilkunastu lat, bo przecież nie w rok. Ale trzeba to robić stopniowo i z dobrym układem komunikacyjnych bo tak czy siak 3 tysiące ludzi czy mieszkań to dużo.
NA SKORODECKIEGO NAWET NIE MA LATARNI ULICZNYCH więc może najpierw uzbrojenie terenów już posiadanych.
Na osiedlu Mehoffera jeszcze jest miejsce na 3 bloki- budujcie wyższe żeby wykorzystać przestrzeń! Skończcie tam, zaczniecie obok. A w tym czasie przygotujcie infrastrukturę- wodę, kanalizację, gaz, sieć ciepłowniczą, telefon, telewizję, internet, światłowód, drogi, zasadźcie drzewa żeby zaczęły już rosnąć, opracujcie parki, skwery, ulice, zieleńce, fontanny, lokalizację sklepów, może przystanek kolejowy- tam są przecież tory blisko, parkingi (parking wielopoziomowy), dobrą meliorację!!! Roboty jest mnóstwo! POWODZENIA

Beata
Beata
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Zaproponowane zagospodarowanie terenu nie ma nic wspólnego z “nowatorskim planem” i “nowoczesnymi rozwiązaniami urbanistycznymi”. To są bardzo górnolotne słowa, w których w ogóle nie znajduję odzwierciedlenia w rysunku. Bloki jeden na drugim, ustawione w rządku jak żołnierze, z niewielką ilością zieleni pomiędzy, bardzo dużo wybetonowanych dróg. To się może skończyć podobnie jak osiedle przy ul. Mehoffera – masówka w słabym standardzie. Mam nadzieję, że Gmina poważnie potraktuje aspekt udziału mieszkańców przyszłych mieszkańców (i ekspertów!) w planowaniu nowego osiedla i “informacja publiczna” nie będzie zawieszona na mikrotablicy obok śmietnika, tylko będzie to porządna partycypacja społeczna.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Kto buduje 3 tysiące mieszkań w sąsiedztwie fabryk i pomiędzy domami jednorodzinnymi? Planowany terminal PCC Intermodal, Magnezyty… Ludzie! Jaka ekscytacja, że najpierw sprzedawali działki pod budowę domów jednorodzinnych (czwarty nieskończony zjazd z ronda Mehoffera) po to tylko żeby zrobić im sąsiedztwo w wysokiej zabudowie.

Katamita proboszcza
Katamita proboszcza
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Dokładnie. Ktoś powinien stracić pracę za ten plan no chyba, że chodzi o sprzedaż działek i wykup przez miasto…
W Polsce dominują wiatry wiejace z zachodu na wschod, czyli cały syf z okolicznych fabryk (a są ambitne plany, że kiedyś będzie ich więcej…) będzie wiał na to osiedle. Dodatkowo jest tam spadek terenu, wiec to co wywieje, będzie się zatrzymywać w dole dodatkowo dzięki blokadzie wiatru w postaci bloków.
Ten plan wymyślił jakiś nieuk

Jacek
Jacek
6 miesięcy temu

Wszystko super, pięknie. Każdy o zdrowych zmysłach wie, ze ten cudowny plan nie ma szans na powodzenie. Dlaczego?
3 tys mieszkań to duże blokowisko, po 1 kto miałby to sfinansować?
Po 2 kto miałby zamieszkać w tych 3 tysiącach mieszkań? Przeciez to niemozliwe ze nagle niewiadomo skąd znajdzie sie kilkanaście tysięcy osób chętnych zamieszkać w Ropczycach, bo po co? Co ma zachęcić do tego ludzi? Przeciez podobna liczba osób mieszka w samych ropczycach. Kolejna sprawa kiedy ma zostać zrealizowany owy plan? Takich obietnic to nawet PiS nie składał przed wyborami

Dominik
Dominik
6 miesięcy temu

Dużo zieleni! Duże odstępy między blokami! Park z wysokimi drzewami w przysżłości!

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Ten plan to katastrofa

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

w Ropczycach brak zieleni beton beton i jeszcze raz beton zwłaszcza w centrum straszne .

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Artykuł dotyczy planu jednego osiedla, nie centrum. Czytanie nie boli, skończ bić pianę

Au
Au
6 miesięcy temu

witam, moim zdaniem Ropczyce są mało przyjazne pod względem zieleni czy jak to wyżej napisano ‘oazy spokoju’ badz parki zieleni. Oaza spokoju owszem jest wystarczy 30 stopni i nie ma gdzie wyjść z dziećmi. Osoby starsze tak samo, a robienie stref zieleni z 3 krzewami na krzyż to nie park. Dlaczego nie wrócić do prawdziwych parków gdzie są wysokie drzewa i krzewy, trawniki a nie wszędobylskie chodniki, kamyczki itp. Wowczas w ich cieniu mozna spokojnie zażyć swiezego powietrza. Mieszkam tu od niedawna i niestety to sprawia, że chce się stąd uciec. Nie wiem ile głosów musiałoby być pod tym postem, żeby rozważono przeznaczenie kilku hektarów pod park a nie pod mieszkania. prawdopodobnie nie ma takiej liczy…

22
0
Would love your thoughts, please comment.x