Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Eliminacje powiatowe turnieju ,,Zawsze Wierni”

Po raz dziewiąty zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie ropczycko-sędziszowskim do udziału w konkursie recytatorskim „ZAWSZE WIERNI”. Tegorocznym eliminacjom patronuje Ludwik Kubik „Lucjan”.

Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI” niezmiennie stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Wpisuje się także w obchody „Narodowego Dnia Pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”.

Eliminacje dla uczniów ze szkół w powiecie ropczycko-sędziszowskim odbędą się w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach w następujących terminach:

12 marca 2024 r. godz. 9.30 – szkoła podstawowa,

13 marca 2024 r. godz. 9.30 – szkoła ponadpodstawowa.

Na zgłoszenia czekamy do 6 marca 2024 r.

Konkurs został objęty patronatem honorowym: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Oddziału IPN w Rzeszowie, Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Konkurs uzyskał zgodę na posługiwanie się logo „Niepodległa”.

Źródło PCEK w Ropczycach. Szczegóły na www.pcek-ropczyce.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x