Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dofinansowanie na modernizację stołówek szkolnych w gminie Ropczyce

Gmina Ropczyce otrzymała 240 tys. zł dofinansowania na doposażenie i poprawę standardu stołówek szkolnych w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację stołówek w trzech szkołach podstawowych, które najbardziej potrzebują odnowienia.

Beneficjenci Programu

Każda z trzech szkół otrzymała po 80 tys. zł dofinansowania. Gmina Ropczyce wskazała placówki, które najpilniej wymagały modernizacji i zabezpieczyła w budżecie finanse na wkład własny. Dzięki temu, dwie największe podstawówki na terenie gminy, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 5 w Ropczycach, będą mogły przeznaczyć na odnowienie stołówek po 110 tys. zł każda. Natomiast szkoła w Małej zyska 100 tys. zł na ten cel.

Znaczenie Modernizacji

Modernizacja stołówek to nie tylko poprawa estetyki i funkcjonalności pomieszczeń, ale przede wszystkim zapewnienie lepszych warunków do spożywania posiłków przez dzieci. Nowe wyposażenie, ergonomiczne meble oraz nowoczesne urządzenia kuchenne przyczynią się do podniesienia standardów higieny i komfortu.

Wdrożenie tych zmian ma na celu stworzenie przyjaznych i bezpiecznych przestrzeni, w których uczniowie będą mogli spożywać posiłki w godnych warunkach. Jest to kolejny krok w kierunku poprawy jakości życia i zdrowia dzieci w naszej gminie.

Podsumowanie

Dofinansowanie z programu „Posiłek w szkole i w domu” pozwala gminie Ropczyce na realizację kluczowych inwestycji w infrastrukturę edukacyjną. Dzięki temu nasze szkoły będą mogły oferować lepsze warunki żywieniowe, co przyczyni się do lepszego samopoczucia i zdrowia uczniów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x