Orzech promocje

Kolejny sukces ekipy Poparzeni Ogniem!

POPARZENI OGNIEM – tak nazywa się drużyna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która w miniony weekend 13-14 września wystartowała w pierwszych Otwartych Mistrzostwach Polski w grillowaniu i BBQ w Lesznie k/Warszawy.

W zmaganiach ostatecznie wzięło udział 24 ekipy z 7 krajów – pod Warszawę przyjechała m.in. drużyna ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Litwy, Niemiec, a wśród nich nasza drużyna z Podkarpacia „Poparzeni ogniem”.

Wielkie grillowanie rozpoczęło się już w piątek i trwało całą noc a także sobotni dzień, gdyż istotą BBQ jest długie grillowanie mięsa pod przykryciem. Dzięki czemu mięso staje się mniej tłuste i nabiera smaku.

W ramach zawodów drużyny miały przygotować 7 potraw: potrawę narodową lub regionalną, sos BBQ, kurczaka, żeberka wieprzowe, wieprzowinę, wołowinę i deser.

W czasie, gdy kucharze intensywnie przygotowywali swoje potrawy, w budynku tuż obok pracowali sędziowie m.in. z USA (słynny Jim Johnson), Litwy i Polski, którzy próbowali i oceniali potrawy za wygląd, smak i wykonanie. Ostatecznie pierwsze Otwarte Mistrzostwa w Grillowaniu i BBQ wygrała drużyna Polish BBQ MAFIA.

Drużyna Poparzeni Ogniem, jak na drugi w swojej przygodzie z grillowaniem konkurs i przy tak wysokim poziomie konkurencji poradziła sobie bardzo dobrze, a jury zachwyciła Potrawa Regionalna, która otrzymała trzecie miejsce.   

Potrawa regionalna przygotowana przez ekipę z powiatu ropczycko-sędziszowskiego to m.in. nasze regionalne „prozioki” – przygotowane oczywiście na grillu, wędzona kiełbasa, – która także została zrobiona na miejscu, pasztet z konfiturą z mirabelki i oczywiście podpiekany chleb ze słoniną a także ziemniaki opiekane na grillu z masłem czosnkowym. Zobacz zdjęcie wygranej potrawy ⬇️

Inicjatorem i założycielem ekipy POPARZENI OGNIEM jest Paweł Szerszeń – miłośnik grillowania, który wraz z drużyną otrzymał cenne wskazówki od właściciela restauracji SteakHouse z Dębicy, któremu w tym miejscu pragnie podziękować za pomoc i wsparcie.

RRS24.NET – gratuluje i życzy kolejnych sukcesów! A poniżej galeria z wydarzenia ⬇️

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
4 lat temu

Gratuluje sukcesu

1
0
Would love your thoughts, please comment.x