Orech promocje

Jest jaśniej i bezpieczniej – nowe oświetlenie uliczne w Broniszowie przy drodze wojewódzkiej 986

Kolejne inwestycje w gminie Wielopole Skrzyńskie zakończone. Tym razem mieszkańcy mogą cieszyć się nowo powstałym oświetleniem ulicznym. Zamontowano je przy ruchliwej drodze W986 w Broniszowie. Teraz jest jaśniej i bezpieczniej.

Wartość inwestycji to kwota 155 600,01 zł, której zakres prac obejmował budowę nowej linii napowietrznej Nn oświetlenia ulicznego z 31 nowych żerdzi wirowanych, wymiana jednego istniejącego słupa wraz z montażem 32 opraw LED o mocy 69 W każda, oraz innych robót towarzyszących.

Jak informuje wójt gminy Marek Tęczar:

W miejscu powstałego oświetlenia droga jest szczególnie niebezpieczna z powodu braku chodnika, licznych zakrętów i sąsiedztwa Broniszowskiego Parku Dworskiego. Oświetlenia działa znakomicie i bezpieczeństwo na drodze 986 znacznie się poprawiło. Mamy także dokumentacje na chodnik w tym rejonie a konkretnie od granicy z Gminą Ropczyce w kierunku Wielopola Skrzyńskiego do skrzyżowania z droga gminną: Broniszów Dół – Lasek. Dokumentacja jest już przekazana do PZDW w Rzeszowie i przyjęta do realizacji. Złożyłem także wniosek w odpowiednim terminie do Urzędu Marszałkowskiego w celi realizacji zadania chodnikowego w przyszłym roku. Mam nadzieję, że dostaniemy dofinansowanie i przynajmniej 300 mb chodnika w Broniszowie przy drodze 986 powstanie. Gmina Wielopole Skrzyńskie w swoim budżecie na 2021 rok zabezpieczyła odpowiednie środki na chodnik w Broniszowie i w Gliniku.

Zdjęcia: Damian Budziwojski

4 komentarze na temat “Jest jaśniej i bezpieczniej – nowe oświetlenie uliczne w Broniszowie przy drodze wojewódzkiej 986

 • 13 kwietnia 2021 o 10:26
  Permalink

  Brawo brawo wszyscy chcą nowych chodników a stereo /3-4letnie/już trzebaby rematowac tego nikt nie widzi

  Odpowiedz
 • 30 grudnia 2020 o 20:12
  Permalink

  Bezpieczniej będzie jak będzie chodnik!!!! Strach tu iść poboczem, a co dopiero z małym dzieckiem!!!!

  Odpowiedz
 • 30 grudnia 2020 o 15:45
  Permalink

  W porę news do przyklaskiwania ?
  Co do pieców to nikt nic nie zrobi bo żeby coś zrobić trzeba donieść i nie anonimowo i co zrobisz coś z tym ? Nic nie zrobisz jak wszyscy miej tylko nadzieję że połowa ich się przeleci będzie lepsze powietrze

  Odpowiedz
 • 30 grudnia 2020 o 09:20
  Permalink

  Brawo Panie Tęczar ! Na Pańskim miejscu wymieniłbym jeszcze kilku radnyc z naszej gminy na kilku świeżych ludzi co wniesli by troche „nowego polotu” w gminie . Potrzebujemy chodnika w Gliniku , kanalizacji , walki z alkoholem, i działań przeciwko paleniu wszystkim w piecach… cala nasza gmina jest pieknym miejscem , ludzie przyjeżdżający zatrzymuja sie robic zdjecia zwierząt, widoków..na chwile zatrzymac sie fajnie ale ścieki plynace wprost do Wielopolki , szambo wywozone na pola gdzie smród utrzymuje sie kilka dni … a wieczorne spacery umila dym z palonych śmieci..juz nie jest fajny. Lud tu speceficzny i zawistny ale mocną ręką mysle daloby sie nie ktorych nauczyć ze szambo mozna wypompować i wywieźć do „naszej” oczyszczalni , nalozyc kilka mandatów za palenie byle czym , za szmbo w rzece .. Nie wierze ze ci nasi radni tego nie widzą ( pewnie robią podobnie ).. kilka inwestycji w naszą ziemie i jestesmy w stanie naprawde byc rejonem ” turystycznym” z korzyscia dla gminy. Dlaczego Pan dobrze rządzi ? Bo prócz tego jest Pan przedsiębiorcą i takimi ludzmi powinien sie Pan otaczac -którzy potrafią myśleć i liczyć a przyznajmy ze wiekszosc naszej rady to…”chłopki” nie koniecznie nawet znajacych sie na wiekszosci rzeczach tylko no moze lubiani… konstruktywny zarząd i decyzje mozna podejmowac w gronie ludzi ktorzy sie nie boja swojego zdania ( oczywiscie jesli je mają bo uwazam ze czesc naszych radnych.. przytakuje na wszystko bo…raz ze nie ma pojecia na co przytakuje a co dwa boi sie no bo jednak grosz jest..) a to chyba nie o to chodzi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.