Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Powiat nie szykuje miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Na razie nie ma takiej potrzeby

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się dziś (24.02) na wideokonferencji ze starostami, burmistrzami i służbami mundurowymi z terenu naszego województwa. Tematem spotkania to obecna sytuacja na Ukrainie.

Jak informuje nas starosta Witold Darłak: powiat ropczycko-sędziszowski nie ma zaleceń od pani Wojewody, aby przygotować miejsca dla ukraińskich uchodźców. Takie miejsca są przygotowane w innych województwach i przy granicy w miejscowości Medyka. Oczywiście mamy na uwadze, że takie miejsca mogą być potrzebne, ale na razie nie ma potrzeby na ich utworzenie – dodaje Darłak.

W związku z sytuacją na Ukrainie zostało także utworzonych dziewięć punktów recepcyjnych dla uchodźców. Po cztery w województwie lubelskim i województwie podkarpackim, a także jeden dodatkowy na dworcu kolejowym w Przemyślu. W punktach recepcyjnych uchodźcy będą mieli zapewnione wyżywienie, pomoc medyczną. Wiadomo, że aktualnie do Polski z Lwowa jedzie dwa pociągi, po ok. 600 osób w każdym. W takich punktach uchodźcy znajdą także informację, co mają dalej robić.

zdjęcie główne: źródło TVP3 Rzeszów, fot. A. Sabat

Jeden komentarz na temat “Powiat nie szykuje miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Na razie nie ma takiej potrzeby

  • 25 lutego 2022 o 10:43
    Permalink

    A może byli by chętni, do przyjęcia w swoich domach ukraińskich uchodźców, gdyby sytuacja tego wymagała. Czy nasze władze samorządowe nie planują koordynacji takich działań?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.