Orech promocje

ARESZT I DOZÓR ZA WŁAMANIE DO GARAŻU

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ropczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do garażu na terenie Ropczyc. Złodzieje ukradli laptopa oraz pompę hydroforową o wartości 2,5 tys. zł. Sprawcy, w wieku 26 i 29 lat, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a młodszy trafił pod policyjny dozór.

We wtorek, policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jednego z garaży w Ropczycach. Z pomieszczenia skradziono laptop oraz pompę hydroforową. Pokrzywdzona oszacowała straty na 2,5 tys. złotych. Funkcjonariusze, w wyniku podjętych w tej sprawie czynności, wytypowali sprawców i jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mieszkańców Ropczyc w wieku 26 i 29 lat. Podczas przeszukania, w pomieszczeniu zajmowanym przez młodszego z mężczyzn, policjanci odnaleźli skradzionego laptopa, natomiast pompa została porzucona przez sprawców na posesji zgłaszającej.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 29-latek decyzją Sądu Rejonowego w Ropczycach najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Wobec 26-latka Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zadecydowała o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że obaj popełnili jeszcze inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Do sprawy została także zatrzymana znajoma mężczyzn, 26-letnia mieszkanka Ropczyc. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu paserstwa, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Na wniosek funkcjonariuszy, prokurator zastosował wobec kobiety policyjny dozór.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *